Izvor: MozzartSport.com, 09.Apr.2021, 23:23

Traore razneo Krejven Kotidž! Fulam na korak od Čempionšipa (VIDEO)

Sjajan prvenac u sezoni španskog reprezentivca, koji je Vulvse odveo ka sredini Premijer lige

Kontra u trećem minutu nadoknade, pozicija iz koje niko nije očekivao da može šutira, ali Adama Traore je bio odlučan. Namestio se iskosa sa desne strane, a onda bukvalno razneo gol Fulama i nemoćnog Alfonsa Areolu. Posle primljenog pogotka, Skot Parker je samo spustio glavu, zažmurio na nekoliko trenutaka, i uzdahnuo. Svestan je mladi stateg da njegovu ekipu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << samo nekakva čudesna serija može da sačuva u Premijer ligi - 0:1 (0:0).

Adama Traore nije mogao da poželi bolji i važniji trenutak za postizanje premijernog pogotka u sezoni. Vulverhempton je otišao ka sredini tabele, sa ogromnih +12 u odnosu na večerašnjeg protivnika. Sa druge strane, Fulam je ostao na minus tri u odnosu na Njukasl, ali uz čak dve utakmice manje. Parkerovom timu je ostalo samo šest utakmica do kraja sezone i moraće da pobedi u najvećem broju njih ukoliko misli da sačuva premijerligaški status.

Domaćin je kao i mnogo puta tokom ove sezone pucao u prazno. Nekoliko dobrih pokušaja imali su Ruben Loftus Čik i Aleksandar Mitrović, ali je svaki od njih išao pored gola. Na kraju, poslednji pokušaj je imao Bobi Rid, čiji je udarac sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov udarac završio pored stastive gostujućeg gola.

Fulam je prvi put mogao da bude kažnjen u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada je Vilijan Žoze pogodio protivničku mrežu na dodavanje Danijela Podensea, ali je posle rakcije iz VAR sobe ustanovljeno da se radilo o ofsajdu.

Da bi gosti mogli do bodova najavio je Romen Sais, koji je u 69. minutu odlično izveo slobodan udarac, ali je opta prešla tik preko prečke. Vukovi su u finišu bili strpljivi, pa su na čist individualni kvalitet Traorea stigli do velikih bodova.