Izvor: Blic, 04.Feb.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trajković za Bugare

Trajković za Bugare

Posle dobrih rezultata u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, porastao nam je rejting, za prijateljski meč sa Bugarskom 9. februara, okupiću reprezentativce u hotelu 'Hajat' - najavio je Ilija Petković, selektor plavih, odlazak iz tradicionalne baze nacionalnog tima - hotela 'Jugoslavija', pred duel u Sofiji (sreda, 14 sati - TV 'Pink' - 'Nacionalni stadion').

Hristu Stoičkovu, legendarnom bugarskom golgeteru, koji sada sedi na klupi najjače >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << selekcije naših istočnih komšija, suprotstaviće se očekivana ekipa (bez povređenog Ljuboje, Saše Ilića, Marjana Markovića, Darka Kovačevića), ali sa debitantom iz Zete Nikolom Trajkovićem.

- Trajković će biti alernativa Vukiću, koji zbog parnih kartona neće igrati protiv Španije. Igrača Zete svi hvale, pa sam mu ukazao šansu. Hteo sam u što boljem sastavu da idemo u Sofiju, dugo sam tražio zamenu za Vukića, sada i za Markovića, jer je velika šteta što nema klub. Podsećam da niko nije zaboravljen, ozbljno shvatamo utakmicu sa Bugarima, kako bi potvrdili rezultat iz Belgije. Komšije su takođe dobro počele kvalifikacije za Mondijal, promenili su selektora, Stoičov gaji napadački stil, onakav kakav je i bio na terenu. Rivalitet sa Bugarima nam donosi veliku motivaciju.

Izuzev Pantelića, koji je na pripremama sa Zvezdom, ostala trojica imaju minimalnu minutažu u svojim timovima?

- Uz puno poštovanje svih fudbalera i moje principe da onaj ko ne igra u klubu ne može da bude pozivan za reprezentaciju, sada je u interesu plavih da ne tumbam ekipu, jer neću da kvarim atmosferu. Sofija je prilika da se nametnu svojim trenerima.

Petković ističe da je 30. mart i možda odlučujući beogradski duel sa Španijom za odlazak u Nemačku i blizu, i daleko.

- Ne volim ni u dvorištu da gubim, taman posla da na noge Bugarima idemo da se uigravamo. Tradicija je na njihovoj strani, jer 'kad Tuta uhvati da tepa' onda ti se crno piše - duhovito će selektor.

Goran Stevanović, pomoćni trener plavih, upoznat je sa kvalitetima Bugara.

- Gledao sam ih protiv Malte (4:1) i u spektakularnom meču sa Hrvatskom u Zagrebu (2:2), igraju napadački, znaju šta hoće, talentovana su nacija kao i mi, a izdvajam Božinova, Berbatova, oba Petrova. I. Velimirović

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.