Tragikomični penali Portugalaca i fenomenalni Bravo odveli Čile u finale Kupa konfederacija! (VIDEO)

Izvor: Telegraf.rs, 28.Jun.2017, 22:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kristijano Ronaldo neće u rukama držati i pehar Kupa konfederacija. Nakon boljeg izvođenja penala, Portugalija je eliminisana od Čilea 3:0, nakon što je posle 120 minuta igre bilo 0:0.

Tragično su Portuglaci izveli jedanaesterce - promašili su i i Kvarežma, i Žoao Mutinjo, a onda i Nani!

Tačnije, sve je odbranio Klaudio Bravo, ali ruku na srce, šutevi su bili stvarno loši.

Treba isto i priznati da je Čile imao ofanzivu i više šansi, i definitivno će >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << najviše žaliti za onom iz 119. minuta - u jednom napadu je Vidal pogodio stativu, a odbitak je Rodrigez poslao u prečku. Potpuno neverovatna situacija...

Na kraju, ipak penali; prvi je sigurno šutirao Vidal, a onda je Klaudio Bravo odbranio Kvarežmi. Aranguis je povisio na 2:0. Žoau Mutinju potom ponovo brani Bravo, a Sančez koristi što se Rui Patrisio i treći put baca u pogrešnu levu stranu. Sve nade Portugalaca su bile na ramenima Nanija, koji je dva puta zastao, i dao vremena golmanu da lagano shvati šta iskusni Portugalac pokušava...

Drugog finalistu ćemo znati sutra, kada svoj meč odigraju Nemačka i Meksiko.