Tragičar Volters, drama u Redingu

Izvor: B92, 12.Jan.2013, 19:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mečeve 22. kola Premijer lige obeležili su ubedljiva pobeda Čelsija, te fenomenalan preokret Redinga u poslednjih osam minuta.

Čelsi je sa 4:0 savladao Stouk Siti, dvostruki strelac bio je krilo domaćih Džonatan Volters koji je promašio i penal, trostruki asistent bio je Huan Mata, a na teren se vratio i Džon Teri.

Vest Brom je vodio u Redingu 2:0 do 82: minuta, ali su domaći igrači u poslednjih osam minuta golovima Kebea, Le Fondrea iz penala i Pogrebnjaka slavili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 3:2.

Sautempton je dobio Aston Vilu 1:0, Sanderlend je savladao Vest Hem 3:0, dok su četiri meča završena bez pobednika.

Pre tačno godinu dana Stouk Siti je poslednji put poražen u PL nakon što je gubio na poluvremenu. Bio je to ujedno i najteži poraz Stouka u najvišem rangu od 1985. godine. Ovaj put nije mogao protiv Čelsija koji je imao pomoć i jednog njegovog igrača.

Džon Volters je sa dva autogola glavom doneo Čelsiju 2:0 do 62. minuta, što je slomilo domaćine. Samo dva minuta kasnije u kaznenom prostoru oboren je Huan Mata, a Frenk Lampard iz penala potvrdio pobedu.

Lamps je postigao 194. gol za Čelsi i postao drugi strelac kluba svih vremena. Ispred njega je još samo Tambling sa 202.11 minuta pre kraja na teren se posle tri meseca vratio Džon Teri, koji je zamenio trostrukog asistenta Matu.

U 90. minutu Valters je dobio šansu da vrati samopouzdanje, ali ga je dodatno dotukao promašivši penal.

Stoke City vs Chelsea 0:4 MATCH HIGHLIGHTS by UCL2410

Neverovatan meč odigran je na "Medejskom". Vest Bromvič Albion vodio je 2:0 do 82. minuta, i bio na korak od pobede. Oba gola pala su posle akcije Džejmsa Morisona i Romelua Lukakua. Belgijanac je sa dva gola stigao do devetog u sezoni, i ima dva više od Fernanda Toresa, koji je do dokaska Demba Be bio prvi napadač Čelsija, čiji je Lukaku još uvek član.

Međutim, u poslednjih osam minuta usledio je dramatičan preokret domaćeg tima. Prvo je Džimi Kebe vratio Reding u igru, a šest minuta kasnije domaći dolaze do izjednačenja, Adam Le Fondre je iskoristio penal za 2:2. Gosti, koji su već slavili pobedu su potpuno pali, što je Reding iskoristio te golom Pavela Pogrebnjaka glavom posle slobodnog udarca stigao do pobede od 3:2.

Ubedljivu pobedu ostvario je Sanderlend nad Vest Hemom sa 3:0. Adam Džonson asistirao je za sjajan gol Sebastijana Larsona sa 25 metara u 12. minutu. Bio je to prvi gol Šveđanina od 31. marta prošle godine.

Džonson je duplirao prednost na startu drugog dela iskoristivši uspavanost gostujuće odbrane nakon dve sjajne intervencije golmana Jaskelainena. Ubedljivu pobedu Sanderlendu doneo je Džejms Meklin koji je posle šuta Stefana Sesenjoa pokupio loptu na drugoj stativi za 3:0.

Sunderland vs West Ham 3:0 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

Sautempton je slavio u Birmingemu protiv Aston Vile minimalnim rezultatom. Jedini gol postigao je Riki Lambert iz penala u 34. minutu. Enda Stivens je oborio u kaznenom prostoru Džeja Rodrigesa, a Lambert postigao deveti gol u sezoni, treći iz penala.

Fulam je poveo protiv Vigana u 22. minutu sjajnim golom Jorgosa Karagunisa, ali je 20 minuta pre kraja Šon Maloni je proigrao Franka Di Santa koji je lepim golom izjednačio rezultat.

Golova nije bilo u duelima Evertona i Svonsija, u kojem je Miču bio blizu 14. gola u sezoni, ali je Tim Hauard uz pomoć prečke sačuvao gol, te u okršaju Noriča i Njukasla. "Kanarinci" su okončali niz od četiri poraza, dok su "svrake" i dalje bez pobede u gostima.