Izvor: MozzartSport.com, 30.Nov.2020, 21:53

Torino opet vodio i opet ništa... Tandem od 70 godina pokvario Belotijev jubilej (VIDEO)

Audero na kraju spasao Sampdoriju...

Sampdorija ni posle mesec i kusur dana ne zna za pobedu u Seriji A. Torino čeka nešto kraće na istu, ali u svom dvorištu tako nešto nije ostvario ni posle sedme utakmice u nizu. Na Olimpijskom stadionu bez pobednika - 2:2. I ponovo su Bikovi vodili, a ostali bez celog plena. Tako je bilo protiv Atalante, tako je bilo protiv Kaljarija, tako je bilo protiv Sasuola, tako je bilo sa Lacijem, tako je bilo i prošlog vikenda u duelu sa Interom >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << u Milanu.

U svom 200. utakmici u dresu Torina Andrea Beloti počastio je sebe novim golom - sedmi koji postiže na mečevima odigranim u ponedeljak, samo je Gonzalo Iguain produktivniji od njega radnim danom - ali od večeras i zvanično najlošija odbrana Kalča nastavila je s velikim kiksevima, dozvolila lagani preokret za samo devet minuta, pa je navala Marka Đampaola do kraja meča morala da uloži mnogo energije kako bi poraz bio izbegnut.

Domaćin je u samom finišu čak bio mnogo bolji, ređao šanse, bilo je dosta udaraca ka golu, međutim Emil Audero bio je svaki put na visini zadatka.

Golove za Sampdoriju, koja nastavlja s upadljivo boljim partijama na strani, postigli su veterani Antonio Kandreva i Fabio Kvaljareala. Njih dvojica zajedno imaju 70 godina i opet su bili nerešiva enigma za poslednju liniju Torina. Prvo je Kvaljarela u 64. minutu ključno doprineo za gol novajlije (prvi pogodak u dresu Sampa), a onda je Kandreva uzvratio u 73. minutu.

Torino je tako po broju primljenih golova preskočio Benevento - 22:21.

Nakon što im se drugi put mreža zatresla domaći su morali da krenu na sve ili ništa. Audero jeste svašta odbranio, međutim u 77. minutu bio je nemoćan posle centaršuta Verdija iz kornera i visokog skoka Francuza Meitea - 2:2.