Tončev optimista uoči dvomeča sa Florom u kvalifikacijama za LE

Izvor: NoviMagazin.rs, 18.Jun.2019, 17:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tončev optimista uoči dvomeča sa Florom u kvalifikacijama za LE

Prvi čovek fudbalskog kluba Radnički iz Niša Ivica Tončev rekao je danas da njegova ekipa neće potceniti Floru iz Talina, u dvomeču kvalifkacija za Ligu Evropa i da je optimista po pitanju prolaska u drugo kolo.

Žrebom u Nionu danas je odlučeno da će Radnički u prvom kolu kvalifikacija igrati protiv Flore iz Talina. "Klub iz Estonije igra kvalitetan fudbal i njihova je prednost što kod njih uveliko traje prvenstvo, dok mi uigravamo tim. Uprkos tome, verujem u naš tim >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << i da ćemo dati sve od sebe da prođemo u naredno kolo. Naš tim ima iskustvo iz prethodne sezone i to ćemo pokušati da iskoristimo na najbolji način.

Ekipu iz Estonije ne potcenjujemo, ali smo svesni svog kvaliteta i iskustva igrača od kojih su mnogi odigrali veliki broj evropskih mečeva", rekao je Tončev za klupski sajt.

Prva utakmica igra se u Nišu 11. jula, a revanš je na programu sedam dana kasnije u Talinu.

"Estonski tim čine domaći igrači, uz jednog stranca i to iz Finske. Oni će igrati svoj 'baltički' fudbal, sa mnogo duela i skok igre, a mi ćemo svojim ofanzivnim stilom gledati da ostvarimo prednost u prvom meču, kako bismo rasterećenije otputovali u Talin.

Pozivam sve ljubitelje Radničkog da nas podrže kako bismo 11. jula u Nišu i 18. jula u Talinu slavili zajedno", naveo je Tončev.

Prvenstvo Estonije uveliko traje, a Flora je posle 15 kola prva ;na tabeli sa 40 bodova, pet više od drugoplasirane Levadije.

Flora je redovan je učesnik evropskih kvalifikacija, ali nije prolazila prvo, eventualno drugo kolo. Najubedljiviji poraz na međunarodnoj sceni doživela je od beogradskog Partizana 1999. godine, kada je bilo 0:6.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Povezane vesti

Tončev optimista po pitanju prolaska Radničkog u dvomeču sa Florom

Izvor: B92, 18.Jun.2019

Prvi čovek fudbalskog kluba Radnički iz Niša Ivica Tončev rekao je da njegova ekipa neće potceniti Floru iz Talina, u dvomeču kvalifkacija za Ligu Evropa...On je dodao i da je optimista po pitanju prolaska Radničkog u drugo kolo kvalifikacija..."Klub iz Estonije igra kvalitetan fudbal i njihova...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.