To Mitre! (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 26.Avg.2017, 17:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prva pobeda Njukasla u sezoni, srpski napadač strelac trećeg gola protiv Vest Hema

Čekanju je došao kraj. Njukasl je došao do prve premijerligaške pobede posle skoro 15 meseci. Svrake sa severa Engleske na svom terenu su savladale Vest Hem sa 3:0 u trećem kolu Premijer lige i pomerile se sa začelja tabele. A strelac trećeg pogotka za Njukasl bio je Aleksandar Mitrović četiri minuta pre kraja utakmice!

Naravno, Njukasl prošle sezone nije ni mogao da >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << beleži trijumfa u elitnoj ligi jer je nastupao u Čempionšipu, pa je logično da su se verne pristalice Svraka uželele premijerligaških bodova.

Danas je Njukasl potpuno zasluženo došao do trijumfa i domaća ekipa nagrađena je za izuzetnu borbenost na terenu.

U ne preterano zanimljivom prvom poluvremenu dosadu je u 36. minutu prekinuo Hoselu koji je posle dodavanja Acua rutinski poslao loptu u mrežu sa peterca.

A drugi gol bio je tipičan ostrvski - centaršut Ričija sa desne strane, a Klark se samo poklonio i iz neposredne blizine poentirao glavom.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović u timu Njukasla je u 72. minutu zamenio strelca prvog gola Hoselua. Imao je nekadašnji napadač Partizana jednu dobru priliku da savlada Džoa Harta ali je ovaj izašao kao pobednik u situaciji jedan na jedan.

Za razliku od Njukasla, navijači Kristal Palasa ni posle trećeg kola Premijer lige nemaju čemu da se raduju. Naprotiv. Njihova ekipa doživela je i treći poraz, a pritom još nije dala gol ove sezone.

Ovaj put bodove protiv Palasa odneo je gostujući Svonsi koji je na Selharst Parku slavio sa 2:0.

Prvi šok domaći navijači doživeli su minut pre kraja prvog poluvremena Tami Abraham izbegao ofsajd zamku i zatresao mrežu Palasa. Konačan rezultat postavio je Džordan Aju posle sjajnog kontrapanada u 48. minutu.

Srpski reprezentativac Luka Milivojević igrao je za domaćina do 58. minuta, kada ga je zamenio Francuz Joan Kabaj.

ENGLESKA 1 - 3. kolo

Bornmut - Mančester Siti 1:2 (1:1)