Izvor: Mondo, 17.Maj.2015, 12:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Titula, titula... Ne, nije!
Fudbaleri iranskog Traktora počeli proslavu titule, pa saznali da, ipak, nisu šampioni.
Foto: PrtScr/youtube
Baš se ispalili!
Završnica šampionata Irana bila je jedna od najuzbudljivijih ove sezone. Za titulu su se borila tri tima Traktor Sazi, Naft Teheran i Sepahan.
U najlošijem položaju pred poslednje kolo bio je Sepahan, koji je za rivalima zaostajao bod, a jedina šansa za "lavove" bila je da Traktor i Naft u međusobnom duelu >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << odigraju nerešeno i da Sepahan kod kuće pobedi Saipu.
Veliki derbi igran je na Sahand stadionu pred 80.000 gledalaca i završen je rezultatom 3:3. iz Isfahana je, međutim, stigla vest da ni Sepahan nije pobedio, pa su navijači i igrači Traktora počeli da slave titulu.
Nisu dugo...
Ubrzo su saznali da je Sepahan, ipak, slavio 2:0 i opšte slavlje pretvoreno je u veliku tugu. Klub će morati još da čeka na prvu titulu, dok ih Sepahan ima pet.
TABELA: Sepahan 59, Traktor 58, Naft 58...
Osvojili titulu, ili ipak ne?
Izvor: B92, 17.Maj.2015
Zanimljiv događaj dolazi nam iz Irana gde su fudbaleri Traktora počeli da slave titulu koju zapravo nisu osvojili...U poslednjem kolu šampionata tri ekipe su bile u konkurenciji za šampionski trofej Traktor Sazi, Naft Teheran i Sepahan...Traktoru je bio dovoljan bod sa Naftom, ukoliko Sepahan ne...









