Titula posle 20 godina!

Izvor: RTS, 15.Maj.2013, 22:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Titula posle 20 godina!

Vaterpolisti Crvene zvezde osvojili titulu prvaka Srbije posle tačno 20 godina. Crveno-beli u Beogradu pobedili Radnički 9:7, i tako slavili sa 3:2 u seriji.

Vaterpolisti Crvene zvezde osvojili su titulu šampiona Srbije, pošto su večeras na Tašmajdanu u odlučujućoj, petoj utakmici finalne serije pobedili Radnički iz Kragujevca sa 9:7 (2:2, 2:1, 3:3, 2:1).

Beogradskim crveno-belima to >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je prva titula prvaka države od 1993. godine, a ukupno treća u istoriji.

Pitanje šampiona rešeno je u veoma uzbudljivoj završnici utakmice. Odlučila su dva pogotka iskusnih Duška Pijetlovića i Nikole Rađena. Prvo je Pijetlović pogodio za 8:7 dva i po minuta pre kraja, potom je Denis Šefik sačuvao mrežu crveno-belih, a zatim je Nikola Rađen pogotkom u poslednjem minutu stavio tačku na finalnu seriju.

Dvostruki strelac za crveno-bele bio je Viktor Rašović, dok su po dva gola za Radnički dali Vanja Udovičić i Aleksandar Ćirić.

"Napravili smo veliku stvar, verovatno ćemo tek sutra biti svesni šta smo postigli. Finale je bilo na očekivanom nivou, do kraja se nije znalo ko će pobediti. Drago mi je što sam deo istorije i što smo, uprkos brojnim problemima ove sezone, uspeli da dodjemo do titule i sada mirniji idemo na Fajnal for Evrolige", kazao je Vapenski novinarima posle utakmice na beogradskom Tašmajdanu.

Golman crveno-belih Denis Šefik rekao je da je srećan zbog titule i ocenio da je ovogodišnje finale plej-ofa pokazalo da Srbija ima najjače prvenstvo na svetu u ovom trenutku.

"Bila je korektna utakmica, imali smo malo čarki, ali ovo je muški sport i ne može drugačije. Srpsko prvenstvo je najjača liga na svetu, može da se poredi sa nekadašnjom Jugoslavijom. Nadam se da ovo neće trajati samo jednu godinu, da će ljudi prepoznati trenutak za srpski vaterpolo i da će Zvezda, Radnički, Partizan i Vojvodina zadržati ekipe sledeće sezone", kazao je Šefik.

Vaterpolistima Zvezde ovo je drugi trofej u sezoni, pošto su prethodno osvojili i Kup Srbije.

Za crveno-bele sezona nije gotova, pošto ih 31. maja očekuje i meč polufinala završnog turnira Lige šampiona protiv španske Barselonete u Beogradu.
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Vaterpolisti Zvezde osvojili titulu posle 20 godina

Izvor: NaDlanu.com, 15.Maj.2013

Vaterpolisti Crvene zvezde osvojili su duplu krunu, pošto su u petom meču finala nacionalnog prvenstva savladali podednika Kupa Evrope kragujevački Radnički (9:7) i posle dve decenije vratill titulu na Tašmajdan...Beogradskim crveno-belima to je prva titula prvaka države od 1993. godine, a ukupno...

Nastavak na NaDlanu.com...

Vapenski: Ovo je istorija, drago mi je što sam deo nje

Izvor: Sportal.rs, 16.Maj.2013, 10:24

Vaterpolisti Crvene zvezde su pobedom nad Radničkim u majstorici finalne serije osvojili titulu šampiona Srbije

Nastavak na Sportal.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.