Tinejdžer osigurao istorijsku Ligu Evrope za galebove

Izvor: B92, 21.Maj.2023, 17:05

Tinejdžer osigurao istorijsku Ligu Evrope za "galebove"

Fudbaleri Brajtona savladali su Sautemtpon rezultatom 3:1 u meču 37. kola Premijer lige.

Heroj "galebova" bio je 18-godišnji Evan Ferguson koji je sa dva gola u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika.

Irac je najpre u 29. minutu nakon pasa Aleksisa Mekalistera snažno šutirao i pogodio, a potom 11 minuta kasnije iskoristio pas Kaorua Mitome za dupliranje prednosti.

Protivnik se probudio u nastavku i smanjio preko Mohameda Eljunusija u 58. minutu, a onda >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pet minuta kasnije Tio Volkot izjednačuje, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Konačan rezultat postavio je Paskal Gros u 69. minutu meča.

Brajton je ovom pobedom obezbedio učešće u Ligi Evrope naredne sezone i to će im biti prvi put u istoriji da nastupaju u jednom od kontinentalnih takmičenja, dok je Sautempton odavno prežaljen i gledaćemo ga u Čempionšipu naredne sezone.