Tinejdžer optužen za ubistvo

Izvor: B92, 08.Maj.2013, 23:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tinejdžer optužen za ubistvo

Američkom mladiću optuženom da je udario fudbalskog sudiju u SAD, koji je kasnije umro, sudiće se i za ubistvo, izjavili su zvaničnici u saveznoj državi Juta.

Njemu će biti suđeno za ubistvo iz nehata, što je po američkim zakonima do pet godina zatvora, ali kazna može biti manja pošto je on u tom trenutku bio maloletan.

Vlasti su saopštile da je tinejdžer napravio penal na utakmici 27. aprila, posle čega je ušao u raspravu sa 46-godišnjim sudijom Rikardom Portiljom, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posle čega ga je udario u glavu, a sudija je pao u komu i umro nekoliko dana kasnije.

Kancelarija okružnog tužioca objavila je da će tražiti da se ovom 17-godišnjaku sudi kao odrasloj osobi.

Portiljo se preselio u SAD pre 17 godina iz Meksika, a njegovi posmrtni ostaci vraćeni su u rodni grad Gvadalaharu.

Portiljova ćerka Johana kazala je da su njenog oca i ranije napadali igrači i da su mu čak lomili noge i rebra.

Utakmica u kojoj se dogodio incident igrana je u ligi u kojoj se sastaju fudbaleri različitih uzrasta, od četiri do 17 godina.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.