The Maze: Pobedite srpski lavirint

Izvor: B92, 10.Apr.2015, 11:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

The Maze: Pobedite srpski lavirint

The Maze (Lavirint), prva u nizu međunarodna trail trka sa preprekama, održaće se 13. juna u 11.00 u Jelašničkoj klisuri, u organizaciji “Tribe Trails".

Trka ima simboličan naslov jer Jelašničku kilisuru prožimaju mali lavirinti stena – ona je specijalni rezervat prirode prve kategorije, i kao zaštićeno područje sa značajnim ekološkim i kulturnim dobrima namenjeno je očuvanju ukupne geološke, biološke i predeone raznovrsnosti Srbije.

Učestvuje se >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u pojedinačnoj konkurenciji – ženska i muška kategorija. Za učešće u trci nisu potrebna nikakva posebna znanja i veštine.

“Poželjno je da vam boravak u prirodnom okruženju pričinjava zadovoljstvo. Dobrodošao je svako ko sebe smatra psihofizički spremnim za taj vid aktivnosti“, piše u pozivu za trku.

Staza se deli u dve kategorije i to:

- Rookie (11km)

- Adventure (22km)

Duž staze biće postavljene kontrolne tačke na kojima će se nalaziti okrepljenje i vršiti kontrola takmičara.Sve aktivnosti se sprovode na sopstvenu odgovornost takmičara. Pre početka trke, učesnici potpisuju izjavu o učešću na trci.

“Prepreke su ono što će ovu trku učiniti čarobnom i nezaboravnom, kako prirodne, tako i one koje smo osmislili, kao što su provlačenje, preskakanje, izvlačenje tereta, voda, blato, penjanje; one su faktor iznenađenja i nećemo otkrivati na kom delu staze će ih učesnici savlađivati. Takođe, uživaće u dolomitskim stubovima, potkapinama, prozorcima, šupljinama, kavernama, kao i vodopadu Ripaljka“, navode organizatori.

Poslednji rok za prijavu je 31. maj 2015. godine, a dodatne informacije pročitajte OVDE.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.