Teško bez Pekmena

Izvor: RTS, 08.Dec.2011, 23:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Teško bez Pekmena

Košarkaši Partizana izgubili su večeras na gostujućem terenu od belgijskog tima Šarlroa sa 84:79 (13:18, 24:20, 32:23, 15:18), u osmom kolu C grupe Evrolige. Uprkos porazu, "crno-beli" zadržali realne šanse za top 16 fazu takmičenja. Naredni protivnik je Real u Madridu. Meč se igra 14. decembra.

To je četvrti poraz "crno-belih" u dosadašnjem delu takmičenja, ali i dalje imaju realne šanse za plasman u top 16 fazu Evrolige. Šarlroa je ostvario drugu pobedu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << koja ih ostavlja "u igri" za drugu fazu takmičenja. Partizan nije uspeo da dva kola pre kraja takmičenja u grupama obezbedi plasman u narednu, eliminacionu fazu, pa će priliku za to imatu u narednom kolu na teškom gostovanju u Madridu, protiv Reala 14. decembra, i u Beogradu s milanskim Armanijem 22. decembra.

U meču s belgijskim timom, košarkaši Partizana imali su svoje šanse, a naročito dobro su odigrali u prvom delu meča, kada su imali prednost veću od 10 poena (28:17).

U nastavku utakmice, Šarlroa je uspeo da izjednači, preokrene rezultat u svoju korist i uđe u neizvesnu završnicu. Partizan je dva minuta pre kraja gubio sa dva poena (77:79), ali je posle nekoliko grešaka ispustio šansu da osvoji bodove u ovom meču.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Ejsi Lo sa 22 poena, dok je u ekipi Šarlroa Demond Malet postigao 22, a Tornike Šengelija 17.

Partizan se još nije navikao na igru bez Pekovića. Poklekli su "crno-beli" na psihološkom planu. Nedostajala je sigurnost pod obručima i smirenost i iskustvo Pekmena u završnici.

Rezultati današnjih utakmica 8. kola i tabele grupa

Grupa A:

Olimpijakos - Kaha Laboral 84:82

Tabela:

Fenerbahče 5 3

Kantu 5 3

Kaha Laboral 4 4

Olimopijakos 4 4

Bilbao 3 5

Nansi 3 5

Grupa B:

Unikaha - Bamberg 79:90

Tabela:

CSKA 8 0

Panatinaikos 6 2

Bamberg 3 5

Unicaha 3 5

Žalgiris 2 6

Zagreb 2 6

Grupa C:

Šarlroa - Partizan 84:79

Real Madrid - Makabi Tel Aviv 88:64

Tabela:

Real Madrid 6 2

Makabi 5 3

Efes 5 3

Partizan 4 4

Armani 2 6

Šarlroa 2 6

Grupa D:

Galatasaraj - Montepaski 63:67

Barselona - Uniks Kazanj 63:50

Tabela:

Barselona 8 0

Montepaski 6 2

Uniks 5 3

Galatasaraj 3 5

Prokom 1 7

Union Olimpija 1 7

Šarloa - Partizan 84:79 (13:18, 24:20, 32:23, 15:18) kraj
Pogledaj vesti o: Evroliga

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Crno-beli prokockali prvu šansu za Top 16

Izvor: Sportske.net, 08.Dec.2011

Košarkaši Partizana nisu iskoristili prvu meč loptu da izbore plasman u Top 16, pošto su večeras poraženi u Belgiji od Šarlroa rezultatom 84:79 (13:18, 24:20, 32:23, 15:18). Ostaje nada da će u naredna dva meča zabeležiti pobedu i plasirati se u narednu rundu.

Nastavak na Sportske.net...

Partizan izgubio u Belgiji

Izvor: NoviMagazin.rs, 08.Dec.2011

Košarkaši Partizana izgubili su večeras na gostujućem terenu od belgijskog tima Šarlroa sa 84:79 (13:18, 24:20, 32:23, 15:18), u osmom kolu C grupe Evrolige.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Partizan može u top 16 Evrolige i bez pobede u poslednja dva meča

Izvor: Blic, 09.Dec.2011, 13:25

Košarkaši Partizana su propustili prvu od tri prilike da pobedom prođu u drugu fazu Evrolige, ali bi top 16 faze mogli da se domognu čak i da u poslednja dva kola ne savladaju Real i Armani...Prvak Srbije je u 8. kolu elitnog takmičenja poražen na gostovanju Šarlroi sa 84:79, pa sada ima učinak...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.