Izvor: B92, 06.Avg.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Terzić zadovoljan pripremama
Pripreme ženske odbojkaške reprezentacije Srbije na Kopaoniku teku bez problema, sve igračice su zdrave i dobro podnose napore na podizanju forme, izjavio je selektor Zoran Terzić. 'Plave' se pripremaju od subote na Kopaoniku, gde su došle posle nedelju dana priprema u bugarskom planiskom mestu Bansko, koje su napustili zbog vrućine.
Terzić je ocenio da će odbojkašice Srbije dočekati spremne i kvalifikacije za Gran pri, u Ankari od 3. do 9. septembra, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kao i Evropsko prvenstvo u Belgiji i Luksemburgu od 20. do 30. septembra.
"Pripreme teku bez problema. Devojke iz godine u godinu shvataju ove obaveze sve ozbiljnjije i profesionalnije, rade ustaljenim redom, kako smo navikli. Nemamo razloga za bilo kakvu dozu nezadovoljstva, jer sve devojke pružaju svoj maksimum. To je ono što može da nas raduje u ovom momentu", rekao je Terzić agenciji Beta.
Prethodnog vikenda počela su takmičenja u ovogodišnjem Gran priju. Holandija, koje će sa Srbijom biti u Grupi D na EP, poražena je u dva od tri meča, dok je Italija, sa kojom će Srbija igrati u kvalifikacijama za Gran pri 2008. godine, pretrpela jedan poraz.
Terzić je rekao da stručni štab na Kopaoniku nije bio u prilici da gleda prenose neke od utakmica, ali da ih snimci čekaju u Beogradu.
"Ipak, na osnovu informacija koje imamo, jasno je da, kao i ranijih godina, Italija i njima slične ekipe, jure pravu formu kroz ovo takmičenje, polako napreduju i esperimentišu", rekao je selektor.
'Plave' na Kopaoniku ostaju do 11. avgusta. U prestonici će nastaviti pripreme do 23. avgusta, kada putuju za Nemačku ged su planirane tri prijateljeke utakmice sa domaćinom.












