Izvor: B92, 10.Jan.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Terzić saopštio tim za kvalifikacije
Selektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije i Crne Gore Zoran Terzić saopštio je koje će igračice povesti na prvi kvalifikacioni turnir za odlazak na Svetsko prvenstvo.
Na spisku su:
tehničari: Maja Ognjenović i Maja Simanić,
korektor: Sanja Starović,
libero: Tatjana Bošković,
primači: Ivana Đerisilo, Vesna Tomašević, Jelena Nikolić i Anja Spasojević,
blokeri: >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Aleksandra Ranković, Slađana Erić, Vesna Čitaković-Đurišić i Aleksandra Avramović.
"Plave" u Englesku putuju u ponedeljak, a turnir se igra od 12. do 16. januara.
Odbojkašice SCG će na tom turniru prvo igrati sa Engleskom, a potom sa Škotskom, Albanijom i Španijom. Prvoplasirana reprezentacija sa turnira u Šefildu nastaviće takmičenje u drugoj rundi kvalifikacija, u 'D' grupi, u Bakuu (27. - 29. maj) sa Azerbejdžanom, Rumunijom i drugoplasiranom selekcijom iz 'C' grupe prve runde kvalifikacija.
Drugoplasirana selekcija iz Šefilda takmičenje će nastaviti u 'F' grupi drugog kruga kvalifikacija (11. - 13. jun) sa Hrvatskom, Češkom i prvoplasiranom ekipom iz 'B' grupe prve runde.
Ukoliko "plave" prođu i drugu rundu, očekivao bi ih još jedan krug kvalifikacija do konačnog plasmana na SP, koje će se 2006. godine igrati u Japanu.





