Terzić saopštio tim za kvalifikacije

Izvor: B92, 10.Jan.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Terzić saopštio tim za kvalifikacije



Selektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije i Crne Gore Zoran Terzić saopštio je koje će igračice povesti na prvi kvalifikacioni turnir za odlazak na Svetsko prvenstvo.

Na spisku su:

tehničari: Maja Ognjenović i Maja Simanić,

korektor: Sanja Starović,

libero: Tatjana Bošković,

primači: Ivana Đerisilo, Vesna Tomašević, Jelena Nikolić i Anja Spasojević,

blokeri: >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Aleksandra Ranković, Slađana Erić, Vesna Čitaković-Đurišić i Aleksandra Avramović.

"Plave" u Englesku putuju u ponedeljak, a turnir se igra od 12. do 16. januara.

Odbojkašice SCG će na tom turniru prvo igrati sa Engleskom, a potom sa Škotskom, Albanijom i Španijom. Prvoplasirana reprezentacija sa turnira u Šefildu nastaviće takmičenje u drugoj rundi kvalifikacija, u 'D' grupi, u Bakuu (27. - 29. maj) sa Azerbejdžanom, Rumunijom i drugoplasiranom selekcijom iz 'C' grupe prve runde kvalifikacija.

Drugoplasirana selekcija iz Šefilda takmičenje će nastaviti u 'F' grupi drugog kruga kvalifikacija (11. - 13. jun) sa Hrvatskom, Češkom i prvoplasiranom ekipom iz 'B' grupe prve runde.

Ukoliko "plave" prođu i drugu rundu, očekivao bi ih još jedan krug kvalifikacija do konačnog plasmana na SP, koje će se 2006. godine igrati u Japanu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.