Terzić: Sportu treba ministarstvo

Izvor: B92, 13.Dec.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Terzić: Sportu treba ministarstvo



Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Zvezdan Terzić apelovao je u četvrtak na buduću državnu vladu da oformi samostalno ministarstvo sporta.

Terzić je, govoreći na godišnjoj Skupštini FSS-a, rekao da sadašnje rešenje, po kome jedno ministarstvo upravlja prosvetom i sportom, nije dobro.

"Sadašnje stanje nije dobro ni za sport, ni za prosvetu. Sport mora da dobije samostalno ministarstvo. Buduća vlast, takođe, treba da što pre donese i zakon o sportu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i time omogući privatizaciju klubova. Privatizacija bi bila kao penicilin za ozdravljenje fudbala", rekao je Terzić.

Predsednik FSS'a je, takođe, istakao i da je ta organizacija 20. novembra uputila pismo Direkciji za imovinu Srbije, u kojem zahteva od vlasti da joj dodele 10 hektara zemljišta na Košutnjaku, gde bi se gradio trening centar i nacionalna kuća fudbala.

"Evropska fudbalska unija već je obezbedila 800.000 evra pomoći nacionalnim savezima za izgradnju trening centara. Potrebne su nam samo dozvole države", dodao je on.

Skupština FSS-a usvojila je novi statut, koji je u skladu sa statutima međunarodnih fudbalskih organizacija. Novi statut doneo je i nova obeležja FSS-a. Novi grb sa četiri bela ocila nalaziće se na crvenoj podlozi oivičenoj zlatnom bojom. U središtu grba nalazi se zlatna lopta.

Grb će se na novoj zastavi nalaziti na plavoj podlozi porubljenoj resama zlatne boje.

Usvojen je i izveštaj za prošlu i program za novu godinu, u kome su kao prioriteti izdvojeni razvoj nacionalnog prvenstva, reprezentacije, omladinskog fudbala, sudijske organizacije, strateških centara, školovanje trenera, modernizacija saveza, licenciranje klubova i međunarodne aktivnosti.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.