Tepić: Ovo je timska pobeda

Izvor: Politika, 31.Avg.2011, 23:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tepić: Ovo je timska pobeda

Dvojica zapaženih igrača protiv Italije, Tepić i Mačvan ističu timski duh i na

Od izveštača „Žurnala”

Šauljaj – Bek našeg državnog tima, Milenko Tepić igrao je odlično protiv Italije. Postigao je prve poene, trojku, kojom je prekinuo skoro četvorominutni početni interval bez poena. Na kraju sa 15 poena, zajedno sa Milošem Teodosićem, bio je najefikasniji u reprezentaciji Srbije.

– Jako bitna pobeda, uspeli smo da poništimo >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << vođstvo Italijana i sa šest razlike dobijemo poluvreme. Na početku drugog dela smo nesvesno popustili i protivniku dali šansu da se vrati u meč. Odlučilo je pet odličnih minuta na početku poslednjeg perioda kada smo našli način da rešimo njihovu zonu. Tada smo definitivno prelomili utakmicu u našu korist. Mi smo tim s 12 dobrih igrača, a pred nam je još 10 utakmica.

Pred današnji meč sa Letonijom, kaže:

– Igrali smo poslednji put pre dve godine na Kupu Akropolja. Ta njihova ekipa nije pretrpela mnogo izmena, igru baziraju na bekovima, sa dosta šuteva sa perifernih pozicija. Komšije su sa Litvancima, gaje sličan stil igre, brzi su, sa šutevima sa distance. Imaće i pomoć navijača, zaslužuju svaki respekt, ali verujem da ćemo pobediti.

Milan Mačvan je ulaskom u igru pred kraj prvog perioda preokrenuo igru i poništio vođstvo Italijana. Poklopilo se da su tada na terenu bili igrači koji su utakmicu počeli na klupi. Pored Mačvana još Marković, Bjelica, Perović i Rašić.

– Mi smo kolektiv i susret smo rešili u našu korist zajedničkim snagama – rekao je Mačvan – Imali smo padove, kada smo sa plus 20 pali na samo četiri poena viška, ali smo ušli u izvesnu završnicu i postavili stvari na svoje mesto. Lagano, bilo je jasno da dobijamo.

Mačvan se osvrnuo i na ono što nam je u određenim periodima pravilo probleme:

- Moramo da poradimo na napadu na zonu, ali sveukupno igrali smo dobro, i u odbrani i u napadu i ubedljivo pobedili. Nije lako dobiti Italiju sa trojicom NBA igrača. Mi smo dobar tim, četiri godine smo zajedno, igramo dobro sa ciljem da prođemo prvi i drugi krug, dođemo do utakmica za plasman. Ne bi trebalo nikoga posebno izdvajati, Jer, sada smo dobro igrali recimo Tepić i ja, ali već sutra će to biti Krstić, Teodosić, Savanović, neko četvrti...Imamo ukupno 11 mečeva, dovoljno da se svako istakne.

Danas u rano popodne je drugi meč, protivnik je Letonija. Mačvan ovako predviđa:

– Letonija se graniči sa Litvanijom, verovatno će imati mnogo veću podršku iz gledališta nego što su imali Italijani. Igraju brzo, sa dosta šuteva. Prebrodili smo balast prve utakmice, nadam se da ćemo igrati lakše i pobediti.

P. Miljuš

--------------------------------------------------------------------

Bjelica:Rezultat realan

Nemanja Bjelica nije puno igrao, što je i razumljivo imajući u vidu da je imao dugu pauzu. O susretu sa Italijanima je rekao:

Kontrolisali smo ceo meč osim u finišu trećeg perioda. Konačan rezultat odgovara prikazanoj igri. Idemo dalje!

Pjaniđani: Srbija je sistem

Srbiji kapa dole, siže je komentara utakmice italijanskog selektora Simonea Pjaniđanija i najboljeg igrača Andree Barnjanija.

- Srbija je pokazala mnogo veću mentalnu i fizičku snagu, deluju kao tim u svakom pogledu. Naravno da sam razočaran što smo izgubili, sada šansu moramo da tražimo protiv Nemačke – rekao je Barnjani.

Pjaniđani je čestitao Ivkoviću i našem timu, uz opasku dase mora igrati 40 minuta na visokom nivou da bi se pobedio takav rival.

- Videli smo od Srbije ono što znamo. Imaju sistem, igrače i iskustvo. I kad izgube ritam u nekoliko minuta i odu u minus, nema panike, vrlo brzo naprave „brejk“ i privode meč u svoju korist. Nadam se da poraz neće uticati na moje igrače, a da bi sutra pobedili Nemce moraće da šutirju „trojke“ mnogo bolje od 17-2.

objavljeno: 01.09.2011.

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.