Teodora Vukojević ponovo osvojila šesto mesto u Minhenu

Izvor: Sportske.net, 23.Jan.2020, 22:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mlada srpska reprezentativka Teodora Vukojević je drugog dana velikog turnira „H en N kup“ u Minhenu osvojila je šesto mesto u takmičenju juniorki vazdušnom puškom.

Vukojevićeva je tako ponovila uspeh postignut dan ranije, kada je u prvom nadmetanju omladinki puškom takođe zauzela šestu poziciju. Oba dana na vatrenu liniju izašle su po 72 juniorke. Teodora je nastavila sjajan niz plasmana finala na najkvalitetnijem turniru vazdušnim oružjem na svetu. Na „H end >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << N kupu“ 2019, godine osvojila je četvrtu i šestu poziciju.

U kvalifikacijama je Vukojevićeva zauzela četvrto mesto, Marija Kolarević je bila 26, a Marija Malić je završila na 52. poziciji. Zlatnu medalju je, kao i u sredu, osvojila Kineskinja Zeru Vang.

U  današnjem takmičenju juniora najuspešniji srpski predstavnik je bio Đorđe Savić, na 15. mestu. Aleksa Mitrović je osvojio 32, a Marko Ivanović 36. poziciju.

Juniori su završili takmičenje na turniru u Minhenu, u petak počinju seniorska nadmetanja.

Vazdušna puška, juniorke: 1. Zeru Vang (Kina) 251,7, 2. Pija Haraser (Austrija) 249,8, 3. Jingđije Žu (Kina) 228,3... 6. Teodora Vukojević  164,6... Kvalifikacije: 1. Žu 630,3... 4. Vukojević 628,9... 26. Marija Kolarević 623,1... 52. Marija Malić 618,6...

Vazdušna puška, juniori: 1. Aleksandar Vasiljev (Rusija) 248,2, 2. Zalan Pekler (Mađarska) 247,8, 3. Viktor Kiš (Mađarska) 224,6... Kvalifikacije: 1. Pekler 637,1... 15. Đorđe Savić 623,5...32. Aleksa Mitrović 620,0... 36. Marko Ivanović 619,3...