Tejtum od 1/15 do heroja Bostona

Izvor: B92, 12.Maj.2023, 07:46

Džejson Tejtum nosio je odveo Boston Seltikse do 95:86 u Filadelfiji za izjednačenje serije protiv 76ersa na 3-3.

Odlučujuć sedma utakmica igraće se u nedelju u Bostonu.

Tejtum je bio očajan tri četvrtine, promašivao je šuteve i taj deo utakmice završio sa samo tri poena uz 1/13 iz igre.

Uprkos agoniji svoje najveće zvezde uz 0/10 do poluvremena, Boston je imao +16 u drugoj četvrtini igre, ali onda je stao i u trećoj dozvolio Filadelfiji da dođe >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << do prednosti od pet poena razlike i u poslednju četvrtinu uđe s vodstvom.

Ali, tada se konačno pojavio Tejtum. Nakon tri i pol četvrtine u kojima je u napadačkom delu bio nevidljiv, odnosno promašio svih šest pokušaja za trojku i imao ukupan šut tek 1/15, podsetio je zašto je jedna od najvećih zvezda najjače košarkaške lige sveta.

Privatizovao je poslednji period utakmice i sa 16 poena bio ključni igrač u seriji 14:3 kojom je Boston vratio prednost i sprečio ispadanje.

Odličnom završnicom ne samo da je uspeo da odvede Boston do sedme utakmice serije nego i ispiše istoriju plej-ofa.

Naime, u poslednjih 20 godina u NBA ligi niko nije odigrao utakmicu poput njega, odnosno niko nije u prve tri četvrtine ubacio tri ili manje poena, a u četvrtoj napadačkim učinkom premašio učinak kompletne suparničke ekipe

Tejtum je u njoj imao 16 poena, kompletna ekipa 76ersa tek 13.

Tejtum je meč završioa s 19 poena uz 9 skokova i 6 asistencija.