Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Maj.2017, 17:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Takmičenje u poznavanju kineskog jezika i kulture
U subotu 20. maja 2017. godine, održano je 16. takmičenje u poznavanju kineskog jezika i kulture za teritoriju Republike Srbije pod nazivom "Kineski most".
Domaćin takmičenje je šesti put bio Filozofski fakultet u Novom Sadu.
Organizator ovog takmičenja na međunarodnom nivou je državna kancelarija za promociju kineskog jezika HANBAN, a preliminarno takmičenje je ogranizovalo Odeljenje za obrazovanje Ambasade NR Kine.
Na takmičenju su učestvovali >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << studenti Filološkog fakulteta iz Beograda, Univerziteta "Singidunum", Filozofskog fakulteta iz Novog Sada i Konfucijevog instituta Univerziteta u Novom Sadu.
Studenti su bili podeljeni u dve grupe: studenti sa osnovnim i studenti sa naprednim nivoom znanja iz kineskog jezika.
Obe grupe su se takmičile u tri kategorije: govorništvo, talenat i kviz znanja o poznavanju kineskog jezika i kulture, dok su studenti sa naprednim nivoom znanja još pisali sastav na zadatu temu na kineskom jeziku.
Pobednik takmičenja u kategoriji studenata sa naprednim nivoom znanja kineskog je Danilo Bulatović, student treće godine kineskog jezika Filološkog fakuleta iz Beograda, i on će predstavljati Srbiju na svetskom takmičenju ove godine u Kini.
Pobednica u drugoj kategoriji je Milica Đorđević, studentkinja prve godine anglistike na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu, gde uči kineski jezik kao izborni, i koja će u svojstvu posmatrača prisustvovati svetskom takmičenju u Kini.
Svi troškovi odlaska i boravka pobednika u Kini će biti plaćeni od strane kineske državne kancelarije Hanban.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

















