Tadić asistencijom poveo svece ka gornjem domu, šestica silnog Evertona

Izvor: Blic, 01.Nov.2015, 20:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tadić asistencijom poveo "svece" ka gornjem domu, šestica silnog Evertona

Fudbaleri Sautemptona savladali su Bornmut sa 2:0 uz asistenciju Dušana Tadić, dok Everton nije imao milosti prema Sanderlendu - 6:2.

Posle dva remija Sautempton se trijumfom pred svojim navijačima popeo na sedmo mesto sa 17 bodova, koliko imaju Liverpul i Totenhem. Utakmica sa Bornmutom rešena je za pet minuta u prvom poluvremenu i oba gola postignuta su posle akcija po levoj strani.

Najpre je Bertrand pronašao Dejvisa koji je zatresao mrežu za 1:0, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da bi u 36. minutu Tadić asistirao Peleu, a italijanski napadač je glavom postavio konačan rezultat.

Naš reprezentativac Tadić igrao je do 80. minuta kada ga je zamenio Vord-Praus, a Sautempton je poslednjih 12 minuta igrao bez isključenog Vanjame.

Everton je takođe prekinuo mini seriju od dva poraza, a bes je iskalio protiv Sanderlenda na Gudisonu. Crne mačke su ispraćene sa šest lopti u mreži.

Šou je imao trostruki strelac Aruna Kone, po jednom su mrežu zatresli Deulofeu i Lukaku, dok je trijumfu "karamela" doprineo i Koates autogolom. Za goste su uzalud pogodili Defo i Flečer.