Izvor: RTS, 09.Sep.2022, 11:20
Švjontek i Džabir u finalu Ju Es Opena
Poljska teniserka Iga Švjontek i Uns Džabir iz Tunisa plasirale su se noćas u finale Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku.
Iga Švjontek je u polufinalu pobedila Beloruskinju Arinu Sabalenku 3:6, 6:1, 6:4 posle dva sata i 13 minuta igre.
Beloruskinja je dobila prvi set 6:3, ali je najbolja teniserka sveta u naredna >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << dva dominirala i zasluženo je izborila svoje prvo finale na Ju-Es openu.
Švjontek će u nedelju igrati svoje treće grend slem finale. Ona će u Njujorku pokušati da osvoji treću grend slem titulu, pošto je dva puta trijumfovala na Rolan Garosu.
U drugom polufinalu Uns Džabir je za samo 65 minuta savladala Francuskinju Karolin Garsiju 6:1, 6:3.
Teniserka iz Tunisa je svojoj rivalki prepustila samo četiri gema, a nije se suočila ni sa jednom brejk loptom.
Ona je trenutno peta teniserka sveta, a u Njujorku će pokušati da osvoji prvu grend slem titulu u drugom grend slem finalu.
Švjontek i Džabir odigrale su četiri međusobna duela u karijeri, a rezultat u pobedama je 2:2.
Finalni meč biće odigran u nedelju, a Ju Es open se igra za nagradni fond veći od 60 miliona dolara.
Alkaraz i Rud finalisti Ju-es opena
Izvor: RTS, 10.Sep.2022, 07:01
U uzbudljivom polufinalu španski teniser savladao je Amerikanca Tijafa u pet setova, dok je Noprvežanin Rud prethodno pobedio Rusa Hačanova u četiri seta. . Devetneastogodišnji Španac Karlos Alkaraz biće u nedelju u prilici da osvoji svoj prvi grend slem, naravno ako...



