Svilar tri puta vadio loptu iz mreže – Milan srušio Romu

Izvor: B92, 14.Jan.2024, 23:48

Fudbaleri Milana su savladali Romu na "San Siru", rezultatom 3:1 u derbiju 20. kola Serije A.

"Rosoneri" se sada nalaze ne trećem mestu Serije A sa 42 boda, dvet manje od prvoplasiranog Intera.

Sa druge strane, Roma je na devetom mestu sa 29 osvojenih poena.

Milan je mnogo bolje ušao u meč i već u 11. minutu došao do vođstva, kada je Jasin Adli pogodio na asistenciju Tijani Reijndersa za 1:0.

Mogla je domaća ekipa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da udvostruči prdnost u 29. minut, ali je Teo Ernandes prilikom udarca pogodio stativu, koja je sačuvala mrežu srpskog golmana Mileta Svilara.

U nastavku je Roma preuzela inicijativu, samo minut kasnije Zeki Celik se našao u šansi, ali je Majk Menjon odlično odreagovao i odbranio njegov udarac.

Do poluvremena su gosti još jednom mogli do izjednačenja, ali je je još jednom Francuz briljirao na golu, pri šutu Leonarda Spinacole.

Nije se dugo igralo u drugom poluvremenu, a Milan je uspeo da udvostruči prednost, Olivije Žiru se upisao u strelce posle dodavanja Simona Kjera.

Ipak, u 67. minutu Roma je uspela da umanji zaostatak, pošto je glavni arbitar pokazao na belu tačku posle neopreznog starta Davida Kalabrije.

Odgovornost je preuzeo Leanrdo Paredes i pogodio za 2:1.

Sve nade za goste su pale u vodu u 84. minutu, kada je proradila "francuska konekcija", Žiru je proigrao Ernandesa, koji je od prečke uspeo da maitra Svilara i tako postavi konačan rezultat – 3:1.

Srpski fudbaleri Jan Karlo Simić i Luka Jović nisu ulazili u igru za Milan, dok je Svilar čuvao mrežu Rome svih 90 minuta.

U narednom kolu, Milan gostuje Udinezeu, dok Roma na svom terenu dočekuje Veronu.