Izvor: Vesti-online.com, 01.Maj.2012, 16:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Svetski plivački šampion umro posle treninga
Svetski šampion u plivanju Aleksander Dale Oen iz Norveške umro je u trening centru u Arizoni, saopštila je danas Plivačka federacija njegove zemlje.
Predsednik Norveške plivačke federacije Per Rune Eknes je saopštio da je 26-godišnji svetski šampion na 100 metara prsnim stilom preminuo od zastoja srca.
Dale Oen je juče nađen onesvešćen pod tušem, a u bolnicu je konstatovana smrt.
Norvežanin je u julu 2011. godine osvojio zlatnu medalju na >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << 100 metara prsnim stilon na Svetskom prvenstvu u Šangaju, a srebrnu 2008. na Olimpijskim igrama u Pekingu.
Dale Oen se pripremao za predstojeće Olimpijske igre u Londonu, na kojima je trebalo da bude jedan od aduta Norveške za osvajanje medalje.
On je prošle godine proglašen za najboljeg evropskog plivača, a ovog januara dobio je godišnju nagradu za najveće sportsko dostignuće u Norveškoj.
Nastavak na Vesti-online.com...









