Švedska u četvrtfinalu Mundijala

Izvor: Beta, 03.Jul.2018, 18:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbalska reprezentacija Švedske plasirala se u četvrfinale Svetskog prvenstva, pošto je danas u Sankt Peterburgu pobedila selekciju Švajcarske sa 1:0.Jedini gol na meču postigao je Emil Forsberg u 66. minutu.Švedska će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika večerašnjeg meča Engleska - Kolumbija.Fudbaleri Švedske su bili bolji rival u prvom poluvremenu, imali su bolje šanse, a najbolje su propustili Markus Berg u 28. i Albin Ekdal u 41. minutu. Na drugoj strani, najbolju priliku za Švajcarsku imao je Blerim Džemaili u 39. minutu.Švedjani su do prednosti stigli u 66. minutu golom Forsberga. Fudbaler Lajpciga je prošao kroz protivničku odbranu i potom šutirao sa ivice šesnaesterca. Lopta je na putu ka golu zakačila Manuela Akandjija, promenila smer i završila u mreži.Švajcarska je u finišu meča krenula na sve ili ništa, ali je umesto izjednačenja mogla da pretrpi i ubedljiviji poraz. Lang je s ledja oborio Olsona u 93. minutu, a sudija Damir Skomina je pokazao na belu tačku i crveni karton fudbaleru Švajcarske.Medjutim, nakon konsultacija s VAR sistemom, arbitar je promenio odluku i pokazao da je prekršaj ipak bio van kaznenog prostora. Ola Toivonen je izveo slobodan udarac, ali rezultat se nije promenio.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo