Izvor: MozzartSport.com, 19.Okt.2021, 23:36

Sve što je moglo da se desi naopako po Jokanovića – desilo se

Crveni karton i poraz u 92. minutu za Šefild junajted – 2:1

Kao što ono kaže Marfijev zakon: Sve što može da krene naopako – krenuće.

Ako Slaviša Jokanović do sada nije bio upućen u ovo „životno pravilo“, večeras ga je spoznao na klupi Šefild junajteda. Jer, sve što je moglo da krene nizbrdo po njegov tim u 92 minuta utakmice sa Milvolom – desilo se. Oštrice su izgubile na svom terenu 2:1 i nastavile da igraju po sistemu korak napred, nazad >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << dva.

Jokanović je majstor za Čempionšip, dokazao je to i u Votfordu i u Fulamu, ali ne deluje da će mu se na klupi Šefilda osmehnuti i treća sreća. Lavovi iz Londona su poveli golom Valasa u 11. minutu, ali je domaćin uspeo da se vrati u ravnotežu pogotkom Šarpa iz penala u poslednjem minutu poluvremena.

A, svi kažu da je za ekipu koja je vodila, najgora stvar da primi gol u poslednjim sekundama pred odlazak na odmor, jer su onda glave spuštene u svlačionici i nervoza drma ekipu. Ove noći u Šefildu desila se obrnuta stvar...

Kao da je gol poremetio Junajted, jer je Gibs-Vajt dobio crveni karton malo nakon što je odmaklo drugo poluvreme. I taj minus na terenu je ukočio crveno-bele, a oslobodio noge Lavovima iz Londona. I da baskuz bude kompletan, Milvol je do gola za pobedu došao u 92. minutu preko Kupera. Da boli Jokanovića još više...

Od pet utakmica večerašnjeg programa, domaćini nisu dobili nijednu. Najviše je profitirao Bornmut, koji je slavio na teškom gostovanju u Stouku sa 1:0 golom Dominika Solankea i ostao je na čelu tabele kao jedina neporažena ekipa posle 13 kola Čempionšipa.

Neverovatnu pobedu izborio je Notingem Forest, koji je do 90. minuta gubio u Bristolu, a onda je za dva minuta postigao dva gola i odneo ceo plen – 2:1.