Svakom po bod u Požarevcu

Izvor: Sportski Žurnal, 20.Mar.2011, 23:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Požarevac - Metaloplastika 26:26 (15:17)
Požarevac - Gledalaca: 1.000. Sudije: Knežević i Lončarević (Beograd). Sedmerci: Požarevac 4 (2), Metaloplastika 4 (2). Isključenja: Požarevac 6, Metaloplastika 16 minuta.
POŽAREVAC: Đorđević (16 odbrana, 1 sedmerac), Glišić 1, Jovanović 3, Martinović, Božić 5, Jelić 3, Kovačević 2, Čavaljuga 8 (2), Petrović, Dimić, Pavlović, Nedeljković, Stevanović, Pljevaljčić 4.
METALOLASTIKA: Milošević 8, Živanović, Aleksić, Kažić 1 (1), Čikovani 2, Marjanović 1, Dragaš 3, Meduriž 1, Đuričin (1 odbrana, 1 sedmerac), Stančić, Marković 2, Raičić (15 odbrana, 1 sedmerac), M. Mitrović 4, L. Mitrović 4.
Igrač utakmice: Đorđević (Požarevac).
Semafor: 8:5 (10), 10:10 (17), 17:17 (34), 21:23 (48), 25:26 (57).

Posle odmora Požarevljani su sredili svoje redove, preuzeli inicijativu, izjednačili rezultat i ponovo prešli u vođstvo, da bi se potom igralo gol za gol, pa su se Šapčani opet pribrali i utrčavanjem na liniju šesterca unosili pometnju u odbrani domaćini.
U 47. minutu posle gola Mitrovića došlo je do koškanja između njega i Kovačevića iz domaće ekipe pa je došlo do prekida od tri minuta zbog opšte gužve. Sudije su posle toga obadvojicu isključile na po dva minuta.
U finišu susreta bilo je vrlo uzbudljivo, čitava dvorana bila je na nogama i bodrila domaću ekipu kada se došlo do izjednačenja 26:26 u 59. minutu. I tada su domaći imali šansu iz sedmerca da postignu gol ali je Kovačević promašio. Onda su gosti imali u 60. minutu takođe sedmerac a Đorđević je odbranio, tako da je ostao rezultat nerešen - 26:26.
Požarevljani su ostali i dalje nepobeđeni i posle devet kola.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.