Švajcarka - Obala Slonovače 1:1

Izvor: B92, 28.Maj.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Švajcarske i Obale Slonovače odigrali su u Bazelu nerešeno 1:1 u prijateljskoj utakmici.

Švajcarska je povela golom Trakvila Barnete, a nerešen rezultat Obali Slonovače doneo je pogotkom Emerse Fae.

Domaći tim je u sedmom minutu tražio penal kada je Barneta pao u šesnaestercu u sedmom minutu. Nedugo potom, golman afričke selekcije Bubakar Bari odbranio je šut Aleksa Freja.

Gosti su potom imali priliku preko Abdulkadera Kete, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je njegov šut otišao preko gola. Obe ekipe imale su po nekoliko prilika za gol, a u drugom poluvremenu oba selektora vršila su česte izmene, ometajući tempo igre.

Sastavi timova:

Švajcarska: Paskal Cuberbiler, Ludovik Manjin, Filip Senderos, Johan Fogel (Blerim Džemaili), Rikardo Kabanas, Trankvilo Barneta (Rafael Viki), Aleks Fraj, Marko Štreler, Patrik Miler (Stefan Grihting),

Danijel Žigaks (David Degen), Valon Berami.

Obala Slonovače: Bubakar Bari, Kanga Akale (Gi Demel), Artur Boka (Blez Kuasi), Abdulkader Keta (Emerse Fae), Bonavantur Kalu (Aruna Kone), Didije Zokora (Žil Japi Japo), Didije Drogba (Bakari Kone), Abdulaje Mete, Mark Zoro, Siril Domoro, Njeri Jaja Tur.