Švabe se približile opstanku

Izvor: B92, 09.Apr.2023, 19:30

"Švabe" se približile opstanku

Fudbaleri Štutgarta slavili su na gostujućem terenu protiv Bohuma sa 3:1 u 27. kolu Bundeslige sa 3:2.

Posle ovog trijumfa ekipa iz Mercedesovog grada je skočila na 16. mesto na tabeli Bundeslige, dok je Bohum na 14. mestu sa tri boda više.

Hiroki Ito je u 14. minutu doveo svoj tim do prednosti.

Tim rezultatom se i završilo prvo poluvreme.

Drugi deo utakmice, tačnije njen početak je pripao domaćima, jer su u 57. minutu meča preko Kevin Štegera >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << fudbaleri Bohuma stigli do izjednačenja.

Na semaforu je 1:1 stajalo samo tri minuta.

U 50. je Girasi vratio prednost svom timu, da bi samo tri minuta kasnije Joša Vagnoman povisio na 3:1 i na kraju će se ispostaviti da će to biti i krajnji rezultat ove utakmice.

Hofman je u 85. minutu smanjio prednost gostiju i tako dao nadu svom timu da do kraja meća može doći do izjednačenja, ali se to nije desilo.

Štutgart će u sledećem kolu dočekati Borusiju Dortmund, dok ekipu Bohuma očekuje gostovanje Union Berlinu.