Švabe nastavile da prate Bajer(n)

Izvor: B92, 11.Feb.2024, 18:40

"Švabe" nastavile da prate Bajer(n)

Fudbaleri Štutgarta savladali su Majnc rezultatom 3:1, u okviru 21. kola Bundeslige.

"Švabe" su tako nastavile da prate vodeći dvojac, Bajer i Bajern, imaju 43 boda i u seriji su od tri pobede.

Majnc je u problemu, pretposlednji je sa samo 12 bodova, koliko ima i poslednjeplasirani Darmštat.

Štutgart je blickrigom u nadoknadi prvog poluvremena zapravo sebi trasirao put ka pobedi na ovom susretu.

Maksimilijan Mitelštat je u prvom minutu nadoknade >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iskoristio dodavanje Džejmija Levelinga, da bi asistent kod tog pogotka bio strelac drugog, u trećem minutu nadoknade.

Malo je falilo da Leveling u šestom minutu nadoknade postigne još jedan gol, ali je Robin Centner sjajno intervenisao.

Imao je još jednu šansu Leveling u nastavku, ali je treći gol za domaće postigao Deniz Undav u 73. minutu, nakon što je sačekao centaršut.

Počasni gol za Majnc postigao je Ludovik Ajorke u 76. minutu, kada je pokupio odbitak i poslao ga u mrežu.