Izvor: MozzartSport.com, 27.Jan.2021, 00:24

Surova osveta za decembarski remi: Siti preuzeo premijerligaški vrh (VIDEO)

Građani ubedljvom pobedom izbili na čelo šampionske trke

Mančester Siti se sa kamatom revanširao Vest Bromvič Albionu za dva otkinuta boda u decembarskom susretu i ubedljivom pobedom (5:0) preuzeo lidersku poziciju u Premijerligaškom karavanu.

Petardu na Houtornsu potpisao je raspoloženi Ilkaj Gundogan koji je je sa dva gola u prvih pola sata susreta trasirao put Građana ka pobedi u 20. kolu premijer lige. Turski ofanzivac načeo je rivala već u 6. minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << rutinski primirivši dugu loptu Kansela na rubu šesnaesterca i potom poslavši neodbranjiv udarac.

Posle asistencije, Kanselo je upisao i pogodak, a akciju za udvostručenje prednosti režirao je portugalski tandem. Bernardo Silva je posle prodora po desnom boku proigrao sunarodnika koji je preciznim udarcem nastavio goleadu. Pogotku je kumovala i loša procena pomoćnog sudije koji je signalizirao nepostojeći ofsajd i tako skrenuo pažnju defanzivaca domaćina, ali glavni arbitar nije usvojio sugestiju i pustio je da se igra nastavi.

Deset minuta kasnije na scenu je opet stupio Gundogan koji je oduzeo loptu pred golom rivala, nadmudrio čuvara i stigao do sedmog pogotka ove sezone čime je nadmašio najbolji lični učinak u Premijer ligi.

Rafal čete Pepa Gvardiole nastavio je Riad Marez nakon proigravanja Sterlinga u sudijskoj nadoknadi prvog dela igre, te je pitanje pobednika bilo rešeno i pre drugog dela igre.

Sjajno veče vicešampiona upotpunio je upravo Sterling u 57. minutu kada mu se Marez dodavanjem sa desnog boka revanširao za asistenciju.

Građani su 12. pobedom stigli do 41 boda i tako preuzeli lidersku poziciju ispred gradskog rivala koji ima bod manje.

Istovremeno, tri boda na gostovanju osvojio je Arsenal koji je posle preokreta savladao Sautempton 3:1.