Sukob policije i navijača u Madridu

Izvor: B92, 18.Jun.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sukob policije i navijača u Madridu



U Madridu je došlo do sukoba policije i navijača pošto je Real Madrid u nedelju uveče osvojio titulu šampiona Španije, saopštio je u ponedeljak portparol hitnih gradskih službi. Desetine hiljada ljudi izašlo je na centralni madridski trg u noći između nedelje i ponedeljka na doček fudbalskog tima Real Madrida, koji je pobedio Majorku sa 3:1 u poslednjem kolu Primere i tako osvojio 30. titulu u istoriji.

Veći deo slavlja protekao je bez incidenata, u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << festivalskoj atmosferi, ali je oko dva sata posle ponoći došlo do sukoba navijača sa policijom. Navijači su na policiju bacali petarde i flaše.

Više od 100 ljudi je povređeno, a uglavnom su zadobili modrice i prelome. Prema navodima portparola hitnih službi, 22 osobe su prebačene na bolničko lečenje.

Španski dnevnik "Mundo" piše da je petoro ljudi uhapšeno, ali ta informacija nije zvanično potvrđena.

Real Madrid je u nedelju uveče osvojio prvi trofej još od 2003. godine.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.