Izvor: B92, 18.Jun.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sukob policije i navijača u Madridu
U Madridu je došlo do sukoba policije i navijača pošto je Real Madrid u nedelju uveče osvojio titulu šampiona Španije, saopštio je u ponedeljak portparol hitnih gradskih službi. Desetine hiljada ljudi izašlo je na centralni madridski trg u noći između nedelje i ponedeljka na doček fudbalskog tima Real Madrida, koji je pobedio Majorku sa 3:1 u poslednjem kolu Primere i tako osvojio 30. titulu u istoriji.
Veći deo slavlja protekao je bez incidenata, u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << festivalskoj atmosferi, ali je oko dva sata posle ponoći došlo do sukoba navijača sa policijom. Navijači su na policiju bacali petarde i flaše.
Više od 100 ljudi je povređeno, a uglavnom su zadobili modrice i prelome. Prema navodima portparola hitnih službi, 22 osobe su prebačene na bolničko lečenje.
Španski dnevnik "Mundo" piše da je petoro ljudi uhapšeno, ali ta informacija nije zvanično potvrđena.
Real Madrid je u nedelju uveče osvojio prvi trofej još od 2003. godine.







