Suares i Dembele režirali preokret Barselone u Baskiji

Izvor: B92, 15.Sep.2018, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ekipa Barselone pobedila je na gostovanju Real Sosijedad sa 2:1, u četvrtom kolu LaLige.

Izabranici Ernesta Valverdea ostali su perfektni, iako nije izgledalo da će tako biti posle 45 minuta igre.

Sosijedad je u 12. minutu preko Arica Elustonda savladao došao do prednosti. Moreno je odlično spustio loptu štoperu, koji je snažnim udarcem levom nogom savladao Ter Štegena.

Šampion Španije nije uspeo do poluvremena da postigne gol, pa se sa rezultatom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 1:0 otišlo na pauzu.

Držao se Sosijedad dobro, ali su onda u roku od tri minuta primili dva gola. Prvo je Suares na asistenciju Umtitija pogodio za izjednačenje, a potom je Dembele u 66. minutu postavio konačnih 2:1.

Do kraja meča nije bilo promene i Barsa je zabeležila četvrtu pobedu, odnosno Sosijedad drugi poraz.

Barselona u narednom kolu dočekuje Đironu, dok Real Sosijedad gostuje Ueski.