Izvor: MozzartSport.com, 19.Sep.2021, 17:50

Štutgart tone, Lever se diže - Virc igra kao mator (VIDEO)

Mladi prvotimac Bajera dao gol i asistirao...

Štutgart je u velikoj krizi i ako ovako nastavi ne gine mu borba za opstanak ove sezone. Četa američkog stratega Pelegrina Mataraca poražena je po treći put, ovoga puta od Leverkuzena - 1:3. Da sve bude tragičnije po domaćina Bajer je od finiša prvog dela igrao sa čovekom manje, pošto je Robert Andrih zaradio drugi žuti karton.

Bez obzira na brojčanu prednost Švabe nisu uspele da nametnu svoj ritam. Leverkuzen >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << se organizovano branio u drugom delu i čak uspeo da postigne gol kojim je sve bilo rešeno.

Treći pogodak Bajera delo je mlađanog Florijana Virca. Jedan od najvećih talenata u Evropi nastavio je da briljira. Mada mu je tek 18 golove postiže u serijama. Na četiri utakmice ove sezone postigao je tri i dodao još četiri asistencije.

Virc je bez svake dileme zaslužio epitet igrača utakmice jer je uz pogodak stigao i da asistira Patriku Šiku za 0:2 u 19. minutu.

Dok je imao svih 11 igrača na terenu Lever je u potpunosti dominirao. Kasnije se nešto više posvetio odbrani svog gola, pa je Štutgart "nabildovao" statistiku (više udaraca ka golu rivala), ali prave opasnosti po Lukasa Hradeckog nije bilo.

Nadu domaćinu posle brzih golova Bajera vratio je Mangala u 38. minutu, međutim nakon užasne greške odbrane gosti su stigli do tog trećeg pogotka koji je rešio sve dileme.