Studentska liga u ragbiju 13

Izvor: B92, 14.Feb.2008, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Studentska liga u ragbiju 13



Studenti dva beogradska fakulteta i jedne više škole planiraju da u martu počnu da igraju Univerzitetsku ligu u ragbiju 13, čime bi Srbija postala druga zemlja Evrope, pored Velike Britanije, sa studentskom ligom u tom sportu. Menadžer Univerzitetske ragbi lige David Bakić izjavio je agenciji Beta da su u toj ligi trenutno tri kluba - Filozofski akademski klub sa Filozofskog fakulteta u Beogradu, FPN 13 sa fakulteta političkih nauka, kao i klub Više elektrotehničke skole >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Beogradu.

"Očekujemo da će ligi pristupiti još klubova sa beogradskog univerziteta", kazao je Bakić.

On je podsetio da je prethodnog vikenda, na Zvezdari odigran prvi Univerzitetski kup Beograda u ragbiju 13, što je bila prva utakmica ragbi selekcija sa fakulteta istočno od Engleske.

Univerzitetski kup Beograda bilo je prvo studentsko ragbi 13 takmičenje van Velike Britanije, a tom utakmicom ragbi 13 je postao jedini studentski sport u Srbiji koji se ne igra okruglom loptom.

Ragbisti sa Filozofskog fakulteta bili su uspešniji u Univerzitetskom kupu Beograda od kolega sa FPN-a, rezultatom 16:7, a za najboljeg igrača proglasen je student arheologije Miroslav Savić.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.