Izvor: MozzartSport.com, 20.Okt.2021, 04:37

Strpljenje je majka Velezovih pobeda (VIDEO)

Lusero strelac za pobedu nad Sentral Kordobom – 2:1

Koliko ste samo puta čuli nekog trenera da njegov tim mora da igra strpljivo, da čuva i poštuje loptu, da je ne gubi uludo i sebi stvara probleme...

Lako je to reći, nije baš najlakše sprovesti u delo. Ali, u Velez Sarsfildu takva filozofija se primila i daje rezultate. Plavo-beli su udarili novu recku u prvenstvu Argentine. Upravo takvom, strpljivom igrom lomili su otpor „fenjeraša“ Sentral Kordobe i slomili >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << ga – 2:1.

Velez je u velikoj seriji. Ovo mu je 12. uzastopna utakmica bez poraza. Sa nova tri boda skočio je blizu vrha tabele, što mu je i cilj, da se domogne pozicije koja vodi u elitni Kopa Libertadores.

Slaba Sentral Kordoba je igrala onako kako jedino ume: svi pozadi, pa na kontre. A, Velez je bio spreman na to. Poput mudrih zavojevača je lagano lomio bedem ispred gola domaćina i čekao da se stvori pukotina. I dočekao je u 29. minutu. Više od minut je trajala ta akcija gostiju. Lopta je kružila kao u rukometu, sa jedne na drugu stranu terena. A, onda centaršut Gujdare i skok Mankuela, koji je načeo domaćina – 1:0.

Ipak, pre kraja poluvremena neverovatan solo prodor je napravio Alehandro Martinez, vukao je loptu gotovo 40 metara, išao je kao brzi voz, a onda opalio sa ivice šesnaesterca i pogodio – 1:1.

Nije to obeshrabrilo Velez, nastavio je da plete mrežu i u drugom poluvremenu, prvo je Gujdara šutirao posle kornera, bila je to kolosalna šansa, koju je zaustavio golman Rigamonti. Ali, ništa nije mogao u narednoj prilici koju je golom krunisao Lusero. Argentinski špic na pozajmici iz meksičke Tihuane postigao je treći uzastopni gol za Velez na tri poslednja gostovanja.

ARGENTINA 1 - 17. KOLO