Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Okt.2018, 19:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Strelci Novog Sada i Kikinde prvaci Srbije
Strelci Novog Sada i Kikinde novi su prvaci Srbije u nadmetanju mešovitih parova.
Drugo prvenstvo Srbije za mešovite parove održano je u Smederevu, a uprkos izostanku velikog broja reprezentativaca, viđena su zanimljiva finala u seniorskoj konkurenciji.
U nadmetanju mešovitih parova vazdušnom puškom, za najsjajnije odličje borili su se klupske kolege iz novosadske streljačke družine. Veće iskustvo seniorske reprezentativke Sanje Vukašinović i bivšeg člana >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << juniorske reprezentacije, Jovana Čičevskog, bilo je presudno da se nađu na najvišem stepeniku pobedničkog postolja, ispred Tatjane Banjac i Đorđa Janjića.
U gađanju vazdušnim pištoljem, zlato je pripalo tandemu Kikinde, Jeleni Tomić i Borisu Miklucu. Oni su posle mnogo oscilacija u finalu bili bolji od dvojca beogradskog Policajca, Danijele Mrdović i Branka Mašanovića.
U juniorskoj konkurenciji, titule su pripale ekipama Novog Sada pištoljem, odnosno inđijskoj Mladosti puškom.
U nastavku sezone, naše najtalentovanije strelce očekuje nastup na kvalitetnom turniru u slovačkoj Njitri i tamo će prvi put učestvovati kao kadetska reprezentacija Srbije.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...















