Stratos bacio Budućnost na patos!

Izvor: Mondo, 30.Dec.2018, 18:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trostruki osvajač Evrolige još jednom predvodio crveno-bele u važnoj utakmici. Šampion ABA lige pao u punom "Pioniru", a Zvezda napravila verovatno odlučujući korak ka osvajanju "pol pozicije".

Uskoro opširnije...

Zvezda - Budućnost 86:72 (23:11, 23:29, 17:23, 23:9)

- kraj utakmice, pobeda Zvezde u novogodišnjem derbiju -

40' Noris Kol je izgubio živce dok se bliži kraj. Nakon što se odbila lopta udario je u lice Nenadića. Bez >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << obzira na svem meč je uveliko rešen.

40' 86:69 Dok se bliži kraj, Zvezdina prednost samo raste. Simanić se nagradio još jednim pogotkom.

38' 84:69 Perperoglu vuče Zvezdu ka pobedi! Pogodio je daleku dvojku iz driblinga, pa ukrao loptu i položio je za velikih "plus 14" uoči poslednja dva minuta.

38' Serija ofanzivnih skokova crvenoć-belih. Sada je Lazić promašio trojku, a Cirbes izborio još jedan napad za domaće.

38' 80:69 Poeni na obe strane dok se bliži finiš. Reglend je poentirao posle prodora, a Bitadze iz reketa.

37' 76:67 Kol koristi dva slobodna bacanja i čuva perfektan učinak gostiju sa "crte" (12/12). Na drugoj strani, Simanić reaguje u reketu i ubacuje svoj 12. poen.

36' 76:65 Budućnost i dalje insistira na šutu, dok Perperoglu to kažnjava svojim 19. poenom, da vrati ekipi dvocifreni "plus".

35' 72:65 Sudije sada Budućnosti uskraćuju čistu rampu. Odžo je šutirao, Klark ga zaustavio, a arbitri pogrešno sviraju prekršaj.

34' 71:65 Boriša Simanić sa leđa "čisto" blokira Bitadzea, ali sudije ipak dosuđuju prekršaj na krilnom centru Budućnosti. Doduše, jedan arbitar je i označio da je bila rampa. U svakom slučaju, bivši igrač Mege precizan je oba puta sa linije penala.

33' 71:63 Zvezda je u seriji 16:0! Reglend je utrčao u reket i pogodio levom rukom. Adžić je pozvao još jedan tajm-aut.

32' 69:63 Sada su gosti u seriji promašaja, a Simanić i Odžo tačno kombinuju dok raste prednost domaćih.

32' 67:63 Još jedan odličan potez Perperoglua - prodor i polaganje, za njegov 17. poen. I u ovom derbiju je lider ekipe.

31' 65:63 Gordić promašuje šut za tri, a Odžo poluhorogom vraća Zvezdi prednost. Serija domaćih 10:0.

- kraj treće četvrtine -

30' 63:63 Simanić izjednačuje! Davidovac je uhvatio loptu pod svojim košem, preneo je i asistirao mladom krilnom centru.

30' 60:63 Erl Klark promašuje trojku, a Perperoglu vraća Zvezdu na posed zaostatka. Grk je iznudio prekršaj Kotija Klarka i definitivno dao domaćima energiju u najtežim trenucima četvrtine. Promašio je drugo bacanje, uhvatio loptu, ali je i ispustio.

29' 59:63 Perperoglu pogađa posle igre "jedan na jedan", a Cirbes potom prihvata loptu u reketu i lako poentira pored Nikolića. Adžić sada reaguje tajm-autom.

29' 55:63 Kol "vuče" goste u napadu, a Nenadić pravi grešku u koracima. Odmah potom, Nikolić ubacuje trojku za maksimalnih "plus 8" Budućnosti. Tomić traži tajm-aut.

28' 55:58 Noris Kol iz koraka pogađa šut za dva i donosi gostima maksimalno vođstvo (53:58). Na drugoj strani, Perperoglu iznuđuje Belov prekršaj (treća lična greška). Zvezda u ovom kvartalu šutira trojke 0/6.

28' 53:56 Nenadić protrčava pored Erla Klarka i iznuđuje prekršaj pri šutu. Crveno-beli se i dalje muče sa linije penala i pogađaju polovično.

27' 52:56 Simanić kasno blokira Popovićev šut, a Tomić traži tajm-aut i podiže ton.

26' 52:52 Simanić staje na crtu i izjednačuje. "Pionir" se probudio.

26' 50:52 Požrtvovani Lazić hvata odbijenu loptu, polaže iz teške pozicije i podiže tribine. Prvi pogodak gostiju u drugom poluvremenu. Bitadze je odmah potom napravio svoj četvrti faul i uveo goste u bonus.

25' 48:52 Beron sada promašuje i sa penala. Smirio se, pa iskoristio drugi pokušaj. Na drugoj strani, Budućnost je u ritmu, pa Bitadze poentira i iz reketa.

25' 47:50 Budućnost vodi u Pioniru. Bitadze je ostao sam na distanci i pogodio trojku. Zvezda je u ovom kvartalu postigla samo jedan poen za pet minuta košarke.

25' 47:47 Nerešeno je. Šehović je ostao na strani, na svojoj omiljenoj poziciji, i pogodio svoju prvu trojku. U narednom napadu domaćih, Cirbes je napravio prekršaj na Omiću.

24' 47:44 Nesportski faul za Nemanju Gordića. Prekršajem je zaustavio Reglenda, pa ga onda i odgurnuo. Amerikanac, ipak, ponovo promašuje jedan penal, dok plejmejker gostiju izlazi iz igre.

24' Serija promašaja crveno-belih u trećoj deonici. Beron sad nije iskoristio "otvorenu" poziciju.

23' 46:44 Erl Klark gađa iz okreta, pogađa, a Simanić ne odgovara trojkom. Lopta je udarila dva puta u obruč, pa izašla-

22' Džo Reglend je u kontraritmu. Nije se "upisao" iz igre ni pri čistom polaganju. Loša 22 minuta meča za američkog plejmejkera.

22' 46:42 U pokušaju da skine loptu sa obruča, Simanić je sprovodi kroz mrežicu. Budućnost se primakla najbliže od prve četvrtine.

- Strelci -

Zvezda: Reglend 1 (4 as), Kešelj 3, Perperoglu 10, Davidovac 2, Nenadić 2, Beron 12 (3/4 za tri), Simanić 5, Cirbes 8 (4 sk), Odžo 2.

Budućnost: Džekson 3 (3 as), Kol 10, Klark 6 (8 sk), Gordić 14, Omić 2, Nikolić 5.

- poluvreme -

20' 46:40 Gordić igra odličan meč u "Pioniru". I uz zvuk sirene je pogodio sa distance, za svoj 14. poen.

20' 46:38 Nikolić postiže trojku za Podgoričane, a Cirbes hvata loptu posle Simanićevog promašaja i pogađa uz prekršaj. Zvezda kroz čitavu četvrtinu brzo odgovara na nalete gostiju.

20' 43:35 Noris Kol je sa "crte" primakao Budućnost na samo pet poena minusa, ali je Beron odgovorio još jednom trojkom.

19' 40:33 Džo Reglend sa linije penala postiže svoj prvi poen večeras.

19' 39:33 Kol koristi slobodna bacanja, a Bel pogađa trojku iz ćoška posle Beronove greške u napadu. Tomić zove drugi tajm-aut večeras.

18' 39:28 Perperoglu cepa mrežicu trojkom iz driblinga. Za deset minuta je postigao isto toliko poena.

16' 34:26 Gordić i Kol održavaju goste u napadačkom ritmu, a Kešelj ne uspeva da se nagradi za ofanzivni skok još jednom trojkom.

15' 32:22 Alen Omić, bivši centar Zvezde, zakucava i zadržava se na obruču, a navijači na to reaguju zvižducima. Na drugoj strani, Davidovac je pri šutu iznudio prekršaj i poentirao oba puta sa linije.

14' 30:20 Kešelj pogađa petu Zvezdinu trojku večeras. Crveno-beli sa distance gađaju 5/9.

14' 27:20 Gordić kažnjava lošu reakciju domaćih u reketu. Kešelj je izbacio loptu Podgoričanima, a plejmejker je ubacio trojku iz ćoška. Tomić je pozvao svoj prvi tajm-aut.

13' 27:17 Gosti su formirali seriju 6:0, pogotkom Norisa Kola, a Perperoglu je odgovorio prodorom pored Kola, za novih "plus 10".

12' 25:15 Erl Klark i Gordći i dalje predvode otpor gostiju. Krilni centar, pa plejmejker poentirali su u uzastopnim napadima - sa distance i posle prodora.

11' 25:11 Perperoglu se iz koraka okreće pod košem i pogotkom na drugi obruč produžava seriju domaćih na 16:2! Ujedno, postavio je maksimalnih "plus 14".

- kraj prve četvrtine -

10' 23:11 Aplauzi i za Nemanju Nenadića. Utrčao je Zvezdin "plej" u reket, šutirao pod faulom, a lopta je plesala po obruču i ipak nije završila u njemu. Sve to na sekund pre kraja deonice, koju Zvezda završava serijom 14:2.

10' 21:11 Dvocifreni plus za Zvezdu! Perperoglu pogađa trojku svojim prvim šutem. Domaći su u seriji 13:2.

9' 18:11 Sada Odžo otvara prostor domaćima za prodor. Simanić utrčava u reket i snažno zakucava.

New Year's show in Belgrade!@Lokoibadan and Boriša Simanić raise the noise in Aleksandar Nikolić Hall with two MONSTER DUNKS! #ABALiga@kkcrvenazvezdapic.twitter.com/bfpfvHiVYV

— ABA Liga (@ABA_League) 30. децембар 2018.

9' 16:11 Noris Kol ulazi u igru, naskače na distanci i "upisuje" se u svom prvom napadu.

8' 16:9 Beron je i dalje u prvom planu. Pronašao je usamljenog Odža u reketu, a Nigerijac trese konstrukciju zakucavanjem. Adžić poziva prvi tajm-aut večeras.

7' 14:9 Zakuvava se... Beron pogađa polaganje uz prekršaj, pa i trojku. Malo "thrash talk"-a i od Zvezdinog beka, koji posle hica sa daljine podstiče publiku da navija glasnije.

6' 8:9 Bitadze snažno blokira Berona, dobacuje mu nešto posle toga, a Gordić trojkom donosi prvo vođstvo Crnogorcima.

5' Cirbes loše dodaje Laziću, izbacuje loptu u aut, a Zvezdin kapiten potom dobija ovacije zbog dobre, čvrste odbrane na Klarku.

5' Klark je ponovo spreman za Reglendov prodor. Drugi put ga je blokirao u prvih pet minuta.

4' 8:6 Prva bacanja i za Zvezdu. Maik Cirbes je stao na "crtu" i iskoristio oba šuta. Na drugoj strani je Klark sa distance kaznio lošu reakciju odbrane domaćih.

4' 6:4 Gordić prolazi Reglenda i iznuđuje prekršaj pri šutu. "Pionir" se ispunio do kraja i pre početnog podbacivanja.

2' 6:2 I Bili Beron pogađa trojku. Zvižduci za goste postaju još glasniji, ali to ne smeta Klarku da se "upiše".

1' 3:0 Za početak - aplauz "Pionira". Simanić je pogodio trojku, pa ukrao loptu i poveo kontranapad, koji je zaustavio Klark, snažnom blokadom.

Starteri:

Zvezda: Reglend, Beron, Lazić, SImanić, Cirbes

Budućnost: Gordić, Šehović, Bel, Klark, Bitadze

Oni su obeležili godinu na Jadranu, oni će je i završiti.

Kalendarska 2018. biće ispraćena OSMIM međusobnim duelom vicešampiona i šampiona regiona u proteklih 12 meseci: Crvena zvezda mts - Budućnost.

U 19 časova u dvorani "Aleksandar Nikolić" počeće veliki derbi ABA lige, u kojem će crveno-beli igrati za nastavak perfektnog niza (12-0), a gost za vredan "brejk" i smirivanje situacije posle smene Aleksandra Džikića i najavljenog dolaska Jasmina Repeše.

Najavljujući utakmicu, Zvezdin trener Milan Tomić rekao je da je Mohamed Faje još nedovoljno oporavljen, a da povreda muči i Aleksu Radanova, pa će uoči meča odlučiti kojih 12 igrača će biti u protokolu. Sa druge strane, Nikola Ivanović i dalje je odsutan zbog povrede, kao i Aleksa Ilić, koji je ovog vikenda operisao ukršteni ligament kolena.

Budućnost će na ovoj utakmici predvoditi srpski trener Đorđe Adžić, nekadašnji član stručnog štaba re

Utakmicu će direktno prenositi TV Arena sport, a sudiće je Sašo Petek (Slovenija), Josip Radojković (Hrvatska), Milan Nedović (Slovenija).

Sastavi:

Zvezda: Reglend, Čović, Kešelj, Perperoglu, Davidovac, Nenadić, Lazić, Beron, Ristić, Simanić, Cirbes, Odžo.

Budućnost: Džekson, Kol, Suad Šehović, Klark, Barović, Gordić, Bitadze, Omić, Popović, Bel, Nikolić.

8. januar: Budućnost - Zvezda, 92:86

9. april: Zvezda - Budućnost, 76:80

10. april: Zvezda - Budućnost, 69:59

13. april: Budućnost - Zvezda, 78:77

14. april: Budućnost - Zvezda, 77:73

23. septembar: Budućnost - Zvezda, 75:89