Strašno kolo u Erediviziji: Devet mečeva - 38 golova, više od četiri u proseku! Za kraj stradao je AZ (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 01.Nov.2015, 19:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NEC Najmehen razbio Partizanovog rivala u Ligi Evrope...

Možda nije najatraktivnija, ali bez ikakve sumnje Eredivizija je jedna od najinteresantnih liga na planeti! Kako za kladioce, tako i za ljubitelje fudbala. A koliko je ova konstatacija tačna govore i detalji iz 11. kola, u kojem je viđen pregršt pogodaka na sve strane. Čak 38 golova palo je u devet utakmica, a po meču viđeno je i više od četiri pogodaka. Apsolutno neverovatno. A nakon što je Ajaks napunio mrežu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Rode, te ludnice u susretu De Grafšap - PSV i pravog trilera u pobedi Utrehta nad Tventeom viđena je još jedna „šestica“! Ovog puta kao pobednik izašao je NEC, koji je u Alkmaru rasturio AZ rezultatom 4:2 i tako produbio krizu nekadašnjeg šampiona Holandije.

Gostima iz Najmehena bilo je potrebno tek oko pola sata kvalitetne igre kako bi mrežu AZ-a napunili do vrha. Seriju golova otvorio je čovek koji je goleadu i zatvorio – Antoni Limbomb u 29. minutu. Doduše, Markus Henriksen je vrlo brzo šokirao NEC, ali je i Kristijan Santos uzvratio istom meru već u sledećem napadu! U roku od samo pet minuta rezultat na semaforu menjao se tri puta, a na veliki odmor NEC je otišao sa prednošću od jednog gola – 2:1.

Ali, ono pravo usledilo je već u uvodnim minutima drugog dela. Lukas Voudenberg je brzo udvostručio prednost NEC-a, da bi u 57. minutu Limbomb stavio svoj pečat za kraj, protnuvši loptu kroz noge protivničkom golmanu za sigurnu pobedu. Poraz je Henriksen samo ublažio svojim drugim golom na meču.