Stojković: Biće još promena...

Izvor: B92, 04.Sep.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stojković: "Biće još promena..."



Fudbalski klub Crvena zvezda iskoristio je pauzu namenjenu nastupima reprezentacija za posetu Đenovi i prijateljski meč sa Sampdorijom. "Crveno-beli" će u predstojećem periodu igrati još prijateljskih mečeva sa kvalitetnim protivnicima u Evropi i svetu.

"Postigli smo načelni dogovor sa bundesligašem Štutgartom o odigravanju prijateljske utakmica kada se za to bude ukazala prilika. Postoji mogućnost i da u zimskoj pauzi u Brazilu odigramo utakmice sa slavnim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Korintijansom, Sao Paulom i Kruzeirom", izjavio je predsednik kluba Dragan Stojković u izjavi za zvanični sajt vicešampiona.

On je dodao da je veoma zadovoljan utakmicom u Đenovi, uprkos porazu od 2:0, jer je za Zvezdu nastupio kombinovani tim, a domaćin se suprotstavio Beopgrađanima znatno jačim sastavom.

Stojković je najavio i da će u narednom preiodu biti još promena u sastavu tima.

"Želimo da dovedemo igrače koji će moći odmah da igraju i za koje se može reći da su pojačanja. Naravno, dosta toga zavisi i od finansijskih mogućnosti. Pojedini igrači će u januaru moći da potraže nove klubove, jer u ovom trenutku ne ispunjavaju zahteve Crvene zvezde".

Predsednik je najavio i promene u samom klubu. Skupština, koja je bila predviđena za 5. septembar, odložena, je, ali Stojković kaže da će uskoro biti održana.

"Skupština će biti održana nešto kasnije zbog mnoštva događaja i obaveza. Glavna tačka dnevnog reda biće izbor novih članova Upravnog odbora i njegova rekonstrukcija", rekao je Stojković, koji je kao okvirni datum održavanja Skuštine naveo 19. septembar.

U samom finišu prelaznog roka Zvezda je ostala bez kapitena, pošto je Marko Pantelić otišao u berlinsku Hertu. Stojković smatra da će traku u ovoj sezoni nositi Nenad Kovaćević.

"Od njega očekujem da bude predvodnik ove generacije. Kovačević u svaki meč ulazi za istom voljom, željom i snagom. Vratio se u formu i zaslužuje da nosi kapitensku traku", rekao je čovek koji je krajem osamdesetih bio kapiten "crveno-belih".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.