Stojanovićev Lirs zaustavio šampiona i to u 94. minutu, Jankovićev Mehelen petardirao Vesterlo

Izvor: MozzartSport.com, 13.Sep.2014, 21:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šampion Belgije Anderleht je u prošlom kolu remizirao sa Klub Brižom, a kako su njegovi igrači bili zauzeti tokom prethodne nedelje sa reprezentativnim obavezama, Lirs Slaviše Stojanovića je na debiju novog trenera pokušao da iskoristi umor rivala, domaća ekipa je i povela, prvaci su preokrenuli u finišu, ali je u sudijskoj nadoknadi tim slovenačkog stručnjaka došao do boda - 2:2.

Domaćini su poveli u najboljem mogućem trenutku – na samom kraju prvog poluvremena, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << u 45. minutu, a strelac je bio Vanderson.

Besnik Hasi je odmah reagovao i zamenio Kolina i Tielmansa, a uveo Kontea i Suareza, samo pet minuta kasnije Ačempong postiže izjednačujući gol, a proigrao ga je srpski napadač Aleksandar Mitrović.

U 83. minutu stvari dolaze na očekivano mesto pošto je Gohi preokrenuo rezultat, a kada se mislilo da je šampion osvojio nova tri boda Ngava je u 94. minutu doneo bod poslednjeplasiranoj ekipi prvenstva i to protiv apsolutnog favorita i šampiona zemlje.

Ovo je definitvno bio dan bivših trenera Crvene zvezde u Belgiji pošto je Mehelen Aleksandra Jankovića kod kuće savladao Vesterlo sa 5:2. Serk Briž je minimalcem slavio protiv Šarlroe, Beveren je dekalsirao Varegam u gostima sa 4:1.

Standard je u utakmici sa osam golova poražen od Ostendea 3:5