Izvor: Mondo, 01.Feb.2015, 09:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stjepanović zasijao i u 2015.
Srpski plivač osvojio srebrno odličje na mitingu u Luksemburgu.
Foto: AP Photo/Michael Sohn
Velimir Stjepanović je posle plodne 2014. nastavio sa uspesima i u novoj godini.
On je na mitingu u Luksemburgu osvojio srebrnu medalju u disciplini 200 metara slobodno.
Srpski plivač ostvario je vreme 1:49,98 minuta, dok je brži od njega bio samo Pol Biderman iz Nemačke sa vremenom 1:48,56 minuta.
Stjepanović se na prvom takmičenju >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << u 2015. godini okušao i u disciplinama 50 metara slobodno, gde je u kvalifikacijama zauzeo tek 22. mesto sa vremenom 24,05 sekundi, i na 50 metara slobodno, gde je zauzeo 24. mesto (25,92).
Ivan Lenđer nastupao je u disciplini 50 metara leptir, gde je zauzeo sedmo mesto (24,67 sekundi), dok je najbolji bio Laslo Čeh sa rezultatom 23,19 sekundi. Srpski plivač učestvovao je i na 50 metara slobodno , a u toj trci ostvario je tek 20. vreme - 24,04 sekunde.













