Štimčev dugi jezik

Izvor: Mondo, 20.Nov.2012, 09:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Štimčev dugi jezik

Hrvatski Večernji list opleo po selektoru "kockastih" koji je novinare optužio da su njegove reči podrške oslobođenim generalima izvukli iz konteksta.

Zagrebački Večernji list odbacio je pokušaj selektora hrvatske fudbalske reprezentacije Igora Štimca da medije okrivi za navodno krivu interpretaciju njegove izjave da bi generali Ante Gotovina i Mladen Markač trebalo da izvedu početni udarac na utakmici sa Srbijom >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << na proleće u Zagrebu.

Selektor se u opštoj euforiji zaleteo i u TV kamere, pošto je stigao u Pakoštane (rodno mesto generala Gotovine), izjavio: 'Pozvaću generale da izvedu početni udarac na našoj idućoj kvalifikacionoj utakmici'",naveo je Večernji list u komentaru.

Dnevnik je naveo da za "slučaj generali" novinari Igoru Štimcu nisu ništa krivi i da selektor ne može da traži izgovor, već da je reč

"isključivo o euforiji i dugom jeziku osobe koja je godinama bila u opoziciji i navikla da sme svašta govoriti".

Ti novinari nisu izmislili ni prepakovali njegov poziv generalima niti su isforsirali reakcije na njega. One su same došle", napisao je komentator Večernjeg lista.

Posle negativnih reakcija na njegovu izjavu da će pozvati generale oslobođene pred Haškim tribunalom za ratne zločine, da izvedu početni udarac u utakmici sa Srbijom, Štimac je objavio da su njegove reči "izvučene iz konteksta" i da je to "neodgovorni senzacionalizam" koji može naštetiti hrvatskom društvu.

(Beta, foto: Guliver/Getty images)

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

Večernji: Štimac nema izgovor za poziv generalima

Izvor: NaDlanu.com, 20.Nov.2012

ZAGREB, 20. novembra 2012. (Beta) - Zagrebački Večernji list odbacio je pokušaj selektora hrvatske fudbalske reprezentacije Igora Štimca da medije okrivi za navodno krivu interpretaciju njegove izjave da bi generali Ante Gotovina i Mladen Markač trebalo da izvedu početni udarac na utakmici sa Srbijom...

Nastavak na NaDlanu.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.