Stilersi i Pekersi u Superboulu XLV

Izvor: B92, Beta, 24.Jan.2011, 09:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stilersi i Pekersi u Superboulu XLV

U finalnom meču plejofa NFL-a, 45. Superboulu igraće najtrofejniji tim lige Pitsburg Stilersi i Grin Bej Pekersi.

Stilersi su pobedom nad Njujork Džetsima, 24:19, došli do treće titule u poslednjih šest godina u AFC konferenciji i šanse za sedmi trofej u istiriji tima.

Pekersi su na gostovanju savladali velikog rivala Čikago Berse sa 21:14. Pekersi su postali prvi šesti nosioci u istoriji NFC-a koji su stigli do Superboula. Superboul je na programu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 6. februara na stadionu Kaubojsa u Dalasu, Teksas.

Duel najvećih rivala u NFL-u, Pekersa i Bersa na "Soldžer fildu" u Čikagu nije doneo očekivanu neizvesnost.

Pekersi su od prvog minuta kontrolisali igru i već u petom posle nekoliko sjajnih pasova sligli do endzone rivala, a Aron Rodžers je nadmudrio odbranu Bersa i istrčao prvi tačdaun na meču. Napad Bersa nije bio na istom nivou, Džej Katler je bio daleko od nivoa igre koja je Čikago dovela do finala konferencije, ali je odbrana koliko-toliko držala ovaj tim u meču.

Međutim, i u petom minutu drugog perioda Pekersi su stigli do tačdauna trčanjem, ovaj put Džejms Starks je ušao u endzonu za 14:0. Već tada je bilo jasno da će Bersima trebati čudo za preokret, a nadu da će se ono dogoditi održavala je odbrana.

Sledećih 25 minuta nije bilo poena, a krajem treće četvrtine Bersi su ostali bez Katlera koji je povredio koleno i nije mogao da nastavi najvažniji meč u sezoni. Zamenio ga je Tod Kolins, ali je i on zamenjen posle četiri napada. U igru je ušao treći QB tima, 25-godišnji Kejleb Heni koji je konačno pokrenuo napad Čikaga i doveo ga do endzone, a onda je Čester Tejlor postigao TD za 14:7.

Međutim, šest minuta pre kraja Heni je napravio grešku ispred svoje endzone, na pravom mestu se našao Bi Džej Radži, uhvatio loptu, a i pored 150 kilograma mase ovom defanzivcu Pekersa nije bilo teško da istrči 18 jardi za TD koji su svi iz Grin Beja proslavili kao pobedonosni.

To nije bio slučaj u tom momentu jer je Heniju trebalo manje od 90 sekundi da se iskupi i TD pasom od 35 jardi za Erla Beneta ponovo vrati svoj tim u igru. Brzo se završio sledeći napad Pekersa, pa je Heni odbio tri minute šanse da meč odvede u produžetke. Ipak, četrdesetak sekundi pre kraja njegov pas na petom pokušaju za pet jardi presekao je Šilds i ovaj put definitivno potvrdio pobedu Pekersa.

Aron Rodžers je meč završio sa 244 jarde (17/30) ali bez bačenog tačdauna uz dva intersepšna. Ipak istrčao je jedan, kao i Džejms Starks koji je skupio ukupno 74 jarda. Prostor je igrom kroz vazduh osvajao Greg Dženings koji je uhvatio 130 jardi, a Džordi Nelson 67.

Kejleb Heni je bacio 153 jarde, TD i dva intersepšna, a Džej Katler 80 jardi i presečen pas. Met Forte je istrčao 70 i uhvatio 90 jardi, Tejlor je uz TD osvojio samo dva jarda, dok je Benet pored TD-a imao 45 jardi.

Još manje neizvesnosti pretilo je da će biti u duelu dve najbolje odbrane u ligi, Džetsa I Stilersa. Tim iz Pitsburga silovito je počeo duel sa očigledno istrošenim Njujorčanima koji su do drugog uzastopnog finala AFC-a stigli najtežim mogućim putem, preko Indijanapolis Koltsa i Nju Ingland Petriotsa.

Stilersi su imali prvi napad na meču, ali je on trajao skoro deset minuta i završen je tačdaun trčanjem Rašarda Mendenhala. Raninbek iz Pitsburga je nastavio da kao buldožer prolazi kroz liniju Džetsa, a uz standardno sigurnog Bena Rotlisbergera usledila je fenomenalna četvrtina za najtrofejniji tim u istoriji.

Prvih deset minuta nije bilo promena rezultata, a onda su u samo pet minuta Stilersi postigli fild gol i dva tačdauna. Prvi je istrčao Rotlisberger, a samo 45 sekundi kasnije Vilijam Gej je posle fambla koji je isforsirao Džejson Tejlor pokupio loptu i istrčao 19 jardi do nedzone. Sve što su Džetsi uspeli da urade u prvom poluvremenu bio je fild gol Nika Folka sa 42 jarda.

Drugi deo meča doneo je potpun preokret na terenu. Stilersi su bili nevidljivi u napadu, a do izražaja je došla i najveća slabost ovog tima, ofanzivna linija.

U trećem minutu treće četvrtine Mark Sančes je konačno bacio TD pas koji je u endzonu uneo bivši risiver Stilersa Santonio Holms. U drugoj polovini poslednjeg perioda usledio je potpun povratak Džetsa. Pvo je Majk Devito u endzoni uhvatio Rotlisbergera i sejftijem smanjio na 24:12.

Onda je usledio odličan napad Sančesa koji je posle sedam i po minuta završio Džeriko Kočeri hvatanjem od četiri jarda u endzoni za 24:19 posle pretvaranja Folka.

Međutim, Rotlisberger ima previše iskustva i kvaliteta pa je sačuvao loptu preostala tri minuta i odveo Stilerse u novi Superboul. Rotlisberger je meč završio sa 133 jarde i dva intersepšna ali i jednim TD trčanjem. Jedan je istrčao i Mendenhal koji je osvojio 121 jard, dok je Hit Miler uhvatio 38 jardi.

Mark Sančes je bio najbolji kvorterbek u oba finala konferencija. Bacio je 233 jarde uz dva tačdauna, a jedina greška bio je fambl koji ipak ide na dušu njegove ofanzivne linije. Šon Grin je istrlao 52 jarde, LT samo 16, Dastin Keler je uhvatio 64, Holms 61 i TD, a Kočeri 33.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

NFL: Stilersi i Pekersi na Superbolu (VIDEO)

Izvor: S media, 24.Jan.2011

Uzbudljivim konferencijskim finalima rešeno je pitanje učesnika 45. Superbola. Odluka je pala na Pitsburg Stilerse i Grin Bej Pekerse!..Stilersi su zahvaljujući sjajnoj odbrani savladali Njujork Džetse sa 24:19 i tako obezbedili treće veliko finale u poslednjih šest godina!..Da li ste videli gluplji...

Nastavak na S media...

Zeleni na Čelične u Super Bolu

Izvor: Sportski Žurnal, 24.Jan.2011

. Poznati su učesnici 45. Super Bola. Za Lombardijev trofej 6. februara boriće se Grin Bej Pekersi i Pitsburg Stilersi. Zeleni su u finalu NFC slavili u Čikagu treću pobedu za redom u plej-ofu, dok je Pitsburg kao domaćin savladao Njujork Džetse i osvojio titulu pobednika AFC.. Grin Bej je u finalu...

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.