Izvor: Blic, 26.Maj.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stigao je Kežman

PEKING Na premijernoj utakmici na azijskoj turneji, reprezentacija Jugoslavije zabeležila je pobedu, savladavši u Pekingu selekciju Kine rezultatom 2:0 (1:0). Selektor Vujadin Boškov pre utakmice dobro je 'promešao' sastav ekipe, tako da su na klupi ostali Mijatović, Kovačević, Nađ.

U prvom delu meča, plavi nisu imali mnogo ozbiljnih prilika, a prvu pravu šansu iskoristio je debitant Mateja Kežman u 20. minutu. Doskorašnji mladi reprezentativac, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << posle dodavanja Stojkovića, Jovana Stankovića i Miloševića, poslao je loptu u mrežu. Golom na prvoj zvaničnoj utakmici utakmici za najbolju nacionalnu selekciju, napadač Partizana opravdao je poverenje selektora Boškova.

Golman Ivica Kralj bio je siguran pred svojom mrežom, drugi debitant Dudić solidno je odradio posao uz desnu aut liniju, a kapiten Stojković nije bio baš mnogo raspoložen za igru. Kinezi su jedinu šansu imali u 30. minutu, kad je Hao Hai Dong šutirao pravo u Kralja.

U nastavku meča, domaćin je zaigrao agresivnije, stvorio nekoliko prilika, ali kineski napadači nisu bili spretni u završnici akcija. Predrag Mijatović je nekoliko puta šutirao ka golu Kineza, a zatim je u 75. minutu proigrao Kovačevića, koji se takođe upisao u strelce.

Narednu utakmicu Jugosloveni igraju u Seulu 28. maja u 13 časova po našem vremenu. Do tada bi reprezentaciji trebalo da se priključe Đukić, Drulović i Jugović. Ž. B. Kina Jugoslavija 0:2 (0:1)

Radnički stadion u Pekingu. Gledalaca 35.000. Sudija: Park Sang Vu (Južna Koreja). Strelci: Kežman u 20. i Kovačević u 75. minutu. Žuti kartoni: Ki Mong, Hai Dong (Kina), D. Stanković, Kežman, Bunjevčević, Kovačević (Jugoslavija).

KINA: Đin Jan, Hao Vej, Đi Hong, Vu Čeng Ji, Li Vej Feng, Gao Jao, Li Ti, Ki Mong, Šen Si, Hao Hai Dong, Su Mao Žen. Igrali su još: Gi Vei, Ksu Jan, Huan Jong, Vu Čan, Žang Sjao, Su Hui, Ma Ming, Song Li Hui.

JUGOSLAVIJA: Kralj, Dudić, Đorović, Saveljić, Bunjevčević, J. Stanković, Jokanović, D. Stanković, Kežman, Stojković, Milošević. Igrali su još: Kocić, Komljenović, Krstajić, Govedarica, Nađ, Mijatović, Grozdić, Kovačević.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.