Stević briljirao protiv Fuenlabrade

Izvor: MVP.rs, 24.Apr.2017, 13:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krilni centar je odigrao jednu od najboljih utakmica u sezoni.

Tokom vikenda koji je iza nas odigrano je šest mečeva 30. kola Endesa lige, a od srpskih košarkaša koji nastupaju u ovom takmičenju najviše je pokazao Oliver Stević. Njegova Andora je upisala veoma važnu pobedu u borbi za plasman u plej of. Oni su bili bolji od Fuenlabrade rezultatom 96:78.

Stević je pobedi svoje ekipe doprineo sa 15 poena i devet skokova za (7/9 za dva, 1/2 za jedan) za 19 >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << i po minuta igre. To mu je donelo 20 indeksnih poena, pa je bio najkorisniji igrač domećeg tima. Za goste je Ivan Paunić odigrao samo pet minuta i za to vreme je upisao po jedan skok i asistenciju.

Real Betis je ugostio lidera na tabeli, Valensiju, tražeći pobedu za izlazak iz krize. Ali, tim iz Sevilje do nje nije došao. Poražen je rezultatom 90:84 i sada se nalazi na pretposlednjem mestu na tabeli sa samo osam pobeda i 20 poraza.

Strahinja Milošević je ponovo bio najbolji igrač svoje ekipe sa 13 ubačenih poena (4/8 za dva, 1/2 za tri, 2/3 za jedan) za 27 i po minuta provedenih na terenu. Nikola Radičević je igrao 26 minuta i za to vreme je došao do učinka od devet poena (4/10 za dva, 0/3 za tri, 1/1 za jedan), četiri skoka i tri asistencije. Aleksandar Marelja je za 12 i po minuta zabeležio osam poena (1/3 za dva, 2/3 za tri) i tri uhvaćene lopte.

Preostale dve utakmice 30. kola na programu 4. maja, dok se mečevi 31. runde igraju 29. i 30. aprila.

REZULTATI 30. KOLA

Real Betis - Valensija 85:90 (Milošević 13p; Radičević 9p, 4sk, 3as; Marelja 8p, 3sk)

Andora - Fuenlabrada 96:78 (Stević 15p, 9sk - Paunić 1sk, 1as)

Gran Kanarija - Estudijantes 104:86

Huventud - Bilbao Basket 82:55 (Bogdanović 10p, 3sk - Todorović 10p, 3sk, 3ul)

Barselona - Unikaha 89:70 (Nedović 8p, 2sk, 5as; Musli 6p, 7sk, 3as)

Obradoiro - Mursija 78:86