Izvor: Sportski Žurnal, 06.Nov.2011, 13:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Štern: Prihvatite dogovor; Fišer: Ultimatum!
Komesar Dejvid Štern i NBA vlasnici poslali su novu ponudu posle osmočasovnog sastanka u Njujorku – raspodela prihoda 51-49 u korist igrača. Ukoliko do sredine sledeće nedelje Unija košarkaša to ne prihvati uslediće zaokret u pregovorima i mnogo nepovoljnije opcije za glavne aktere elitne lige (procenti 47-53 i verovatno krupna promena u „Seleri kepu” na štetu >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << igrača).
– Očekujem da Unija prihvati dogovor. Reč je o predlogu medijatora. Svaka druga ponuda će biti lošija i gubici za igrače će biti znatno veći. „Flet skep” je sličan kao u NHL ligi. To znači da je reč o „tvrdom rešenju gde nema puno uzmicanja“. Ograničen je limit za plate igrača, bez velikih šansi za prekoračenje. Ovo je kompromisno rešenje. Pripremili smo se da živimo sa svim mogućim rešenjima koje iziskuju igrači – zagonetan je bio Štern.
U prošloj sezoni obrt novca je iznosio više od 4 milijarde dolara. Procene stručnjaka govore da spor oko raspodele za svaki dodatni procenat „košta” oko milijardu dolara na period od deset godina. Zato su tako dugi pregovori jer je u pitanju ogroman novac.
Igrači su shvatili ovu ponudu kao ultimatum. Derek Fišer, predsednik Unije igrača, rekao je da je neprihvatljiva, jer nije reč o fer dogovoru.
– Bio je to jo jedan tužan dan za naše navijače, ljude koji rade u NBA klubovima. Veoma smo razočarani, saopštićemo igračima o čemu se radi – zaključuje Derek Fišer.
Nastavak na Sportski Žurnal...













