Izvor: B92, 06.Sep.2009, 21:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stefanović pobedio u Subotici
Juniorski reprezentativac Srbije Nikola Stefanović pobedio je u trci za seniore i juniore 'Biciklističke lige Srbije' koju je u Subotici organizovao BK Spartak.
Član beogradskog Partizana i bronzani u vožnji na hronometar za omladince na nedavnoj Balkanijadi u Turskoj, prešao je stazu od 96 kilometra za 2:18,06 časova. Drugi je bio njegov klupski kolega, takođe juniorski reprezentativac Srbije i vicešampion Balkana u drumskoj trci, Nikola Kozomara, koji je zabeležio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vreme od 2:18,36 časova.
Treće mesto u apsolutnoj konkurenciji osvojio je senior Dejan Vidaković iz apatinskog Asa u vremenu Kozomare.
U bodovanju seniora, Vidaković je prvi, Marko Vuleta Đukanov (As, Apatin) je drugi u vremenu 2:18,58, dok je treći Srđan Omaković (Partizan) 2:19,08. Prva tri juniora su Stefanović, Kozomara i bronzani sa Balkanijade u Turskoj u drumskoj trci Jovan Zekavica (Borac, Čačak), koji je stazu prešao za 2:21,34 časova.
Najsupešnija dama na stazi dugoj 69 kilometara bila je Jovana Krtinić iz apatinskog Asa u vrmenu 1:40,02 časova, pretekavši Ivanu Mijučić (Spartak, Subotica) i Draganu Kovačević (Avala). Kadeti su vozili istu stazu, a redosled je bio Uroš Jovanović (Šumadija, Aranđelovac) 1:33,53, Balint Katona (Mađarska, Tamaši) je imao isto vreme kao i Đorđe Stevanović (Železničar MBN) 1:37,17 časova. Treći u takmičenju za Ligu Srbije bio je četvrtoplasirani, Aleksa Veličković iz Šumadije.
Na stazi od 28 kilometra kadet Filip Čengić iz Vinkovca zabeležio je vreme od 45,44 minuta i osvojio prvo mesto. Darko Devardžić iz Metalca bio je drugi sa rezultatom od 47,38 minuta, a Valentino Huljak (Vinkovci) je bio treći u istom vremenu.








