Stefan Savić dao lažnu nad – Bilbao šokirao Atletiko

Izvor: B92, 25.Apr.2021, 22:53

Fudbaleri Atletik Bilbaa "umešali" su se u šampionsku trku u La ligi tako što su savladali lidera na tabeli ekipu Atletiko Madrida rezultatom 2:1 (1:0).

"Jorgandžije" će ostati na prvom mestu sa 73 osvojena boda, ali samo dva manje od Barselone koja ima utakmicu manje i ima sve u svojim rukama do kraja šampionata.

Istina, imaće ta dva rivala i direktan okršaj na "Kamp nou" 9. maja, mada je trka za titulom sve neizvesnija jer je kandidat i dalje Real Madrid, dok >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se u istu umešala i Sevilja.

Bilbao je sjajno otvorio meč i preko Berenguea već u osmom minutu poveo sa 1:0.

Atletiko nije previše srljao do drugog poluvremena kada je Dijego Simeone poslao tešku artiljeriju na teren.

Ipak, štoper je morao da "vadi situaciju". Stefan Savić je u 77. minutu sjajno skočio posle kornera Karaska i izjednačio rezultat.

Ali, ispostavilo se da je samo dao "lažnu nadu" gostima iz prestonice.

U poslednjih 15-ak minuta smo gledali pravu dramu na "San Mamesu" i napade gostiju, ali su domaći ipak uspeli da dođu do slavlja.

U 86. minutu je posle kornera sa desne strane Injigo Martines ostao potpuno sam na petercu i glavom je zakucao loptu pod prečku gola Jana Oblaka.