Stanojević: Sjajna odbrana

Izvor: B92, 21.Jan.2012, 16:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stanojević: "Sjajna odbrana"

Asistent selektora vaterpolo reprezentacije Dejan Stanojević posle ubedljive pobede protiv Rumunije 14:5 izjavio je da je posebno zadovoljan igrom u odbrani.

"Prezadovoljan sam odbranom, posebno u prve tri četvrtine. To nam je bio i glavni zadatak. Znali smo da sa Rumunijom ne smemo da uđemo u jurnjavu jer bi to njima više odgovaralo. Ispalo je kako smo želeli i sada se okrećemo duelu sa Crnom Gorom", rekao je Stanojević, koji je vodio meč umesto suspendovanog selektora >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Dejana Udovičića.

Zadovoljstvo ubedljivim trijumfom nisu krili ni igrači, a posebno mladi Aleksa Šaponjić, koji je postigao prvenac u seniorskoj selekciji.

"Hvala saigračima što su mi omogućili da šutiram. Mnogo sam srećan što učestvujem na ovom takmičenju. Igramo sve bolje i nadam se da ćemo tako i da nastavimo", rekao je Šaponjić.

Andrija Prlainović je bio zadovoljan:

"Kao da su se Rumuni okrenuli narednim utakmicama. Sada ćemo da vidimo šta nam donosi susret sa Crnom Gorom. Možda već bude rešeno sve što se tiče prvog mesta a možda to bude i odlučujući duel".

Najbolji strelac sa četiri postignuta gola Duško Pijetlović rekao je da je uživao u bazenu.

"Za mene ova utakmica bila je divna. Odigrali smo kako treba, na individualni kvalitet pokazali koliko možemo. Rumuni su takođe bili malo opušteniji i očigledno je da se i oni okreću narednim mečevima", istakao je Pijetlović.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.